09.04 - 16.04.2022

kõik sündmused

Krati loomine: lugude jutustamine lihtsate masinate kaudu

Krati loomine: lugude jutustamine lihtsate masinate kaudu

Narva Kunstiresidentsus kutsub osalema kahepäevases töötoas “Kratide loomine: lugude jutustamine lihtsate masinate kaudu”, mida juhib kunstiresident Mohar Kalra. Töötuba on osa residentuuri käimasolevast VGA projektist, mille käigus uuritakse lugusid ja identiteete, mida saame tehnoloogia abil endale luua. Inspireeritud on see eesti folkloorist pärit Kratist – igapäevastest esemetest koosnevast animeeritud masinast, mille eesmärk on täita mis tahes ülesandeid, mida selle looja küsib. Osalejad mõtisklevad selle üle, kuidas Kratti mütoloogia annab uue vaatenurga meie suhetele kaasaegsete tehnoloogiatega. Kuidas võivad meie kasutatavad tehnoloogiad rääkida lugu meie elust? Kuidas võiksime ette kujutada tehnoloogiat, et ennast paremini mõista?

Neid küsimusi silmas pidades kavandavad ja viivad osalejad koju kaks Krati-sarnast robotit. Nad uurivad, kuidas robotid saavad inimeste lugusid endasi kanda. Osalejad õpivad kunstilise robootika põhitõdesid, ehitavad väikese roboti, mis mängib muusikat, liigub, tantsib. Seejärel loovad osalejad oma Krati, mis toimib robot-autoportreena. Kratt teeb isiklikku ja emotsionaalset tööd, mis osalejate arvates on nende jaoks oluline.

Töötuba toimub kahel järjestikusel laupäeval: 9. aprillil ja 16. aprillil kell 10:00-17:00 Narva kunstiresidentuuris. Osalemine on tasuta, kuid osalemishuvi korral tuleb täita alljärgnev avaldus. Taotlejaid teavitatakse 31. märtsiks, kui nad on valitud töötoas osalema. Eelisjärjekorras on osalejad Ida-Virumaalt vanuses alates 14 aastat. Töötuba toimub inglise ja vene keeles. Eelnev kogemus tehnikaga pole vajalik.

Kandideeri sellel lingil: https://forms.gle/TeaP39NtsBckeeqy5

KAVA

1. päev: 9. aprill
Sissejuhatus
Mis on kratt?
Kratt kui tehnoloogia metafoor
Kuidas tehnoloogia kujundab seda, kuidas me oma elu tunneme ja kogeme?
Mõeldes tehnoloogiale kui loovale jutuvestmismeediumile
Tantsiva krati ehitamine
Ajurünnak oma krati loomiseks
Osade ja funktsionaalsete elementide ülevaade krati koostamiseks

2. päev: 16. aprill
Krati ehitamine
Konsultatsioon ja ülevaatamine
Krati ehitamine jätkub
Ettekanded

Üritust viiakse ellu Briti Nõukoguga programmi People to People Cultural Engagement raames.