09.04 - 10.04.2022

kõik sündmused

Videomängude tegelaskujude loomise töötuba

Videomängude tegelaskujude loomise töötuba

9.-10. aprillil toimub Narvas videomängude tegelaskujude loomise töötuba, mida juhendab Eesti videomängutööstuse koorekiht

Narva kunstiresidentuur (NART), GameDev Estonia ja OBJEKT korraldavad 9.-10. aprillil töötoa, mille fookus on videomängude tegelaskujude disainil. Kutsume Narva ja piirkonna noori, üliõpilasi ja teisi huvilisi osalema kahepäevasel üritusel, mida juhendab terve nimekiri mängutööstuse spetsialiste juhtivates firmadest nagu Mishura Games ja Ringtail Studio. Spetsialistid aitavad töötada välja unikaalsed ja meeldejäävad tegelaskujud, alates ideest kuni valmis karakterini. Keskendutakse mitte ainult videomängu tegelastele, vaid erinevates meediumites, näiteks ka multifilmides, koomiksites ja teistes mängudes kasutatavatele tegelastele. Töötoa käigus räägitakse 3D-modelleerimisest, 2D- ja 3D-animatsioonist, mängude stilistikast, aga ka lugude ja narratiivide loomisest.

Üritus toimub 9. aprillil OBJEKTis (Linda 2) ja 10. aprillil Narva kunstiresidentuuris (Joala 18) ning kestab mõlemal päeval hommikust õhtuni. Osalejad töötavad meeskondades ja neil on kaks päeva aega oma valitud tegelaskuju arendamiseks. Pühapäeva õhtul toimub Narva kunstiresidentuuris osalejate tööde esitlused ning parimad karakterid valib välja valdkonna juhtivatest ekspertidest koosnev žürii. Kolm parimat projekti saavad auhinnad. Üritus toimub peamiselt vene keeles, kuid väga oodatud on ka inglise- või eestikeelsed osalejad

Kohtade arv on piiratud!

Töötoas osalemiseks registreeru: https://forms.gle/4nxeHg7Repe2nE9j8

Üritus toimub Narva kunstiresidentuuri projekti “VGA” (Video Games and Arts) raames. Partnerid on OBJEKT, GameDev Estonia, Mishura Games, GameLab, Ringtail Studio, Not Bad Ltd., Videomängumuuseum LVLup! ja Ida-Virumaa kutsehariduskeskus.

Sellel üritusel on võimalik kohtuda paljude mängutööstuse professionaalidega:
Wim Van Brussel – Horizon Zero Dawni tegelaskujude ja Horizon Forbidden Westi tehniline kunstnik.
Aleksei Nehoroškin – Mishura Games’i asutaja ja juht, mängude disaini ja 3D-animatsioonide spetsialist, koomiksikunstnik.
Sergei Dragunov – Not Bad Ltd. loovjuht.
David Saralidze – mänguarenduste turundusspetsialist, Ringtail Studio ja GameLabi juhatuse liige.
Semjon Noskov – karakterikunstnik ja  -tehnoloog, Mishura Games’i loovjuht.
Philipp Keks – programmeerija, graafika ja visuaalsete efektide disainer.
Anna Semjonova – 2D-animatsiooni-, karakterite- ja VFX-kunstnik, Mishura Games’i peaanimator.
Andrejs Rusinovskis – GameDev Estonia tegevjuht, LVLup! videomängumuuseumi kaasasutaja, Ringtail Studio haridusprogrammide juht.

Projekt toimub Briti Nõukogu programmi People to People Cultural Engagement raames ja GameDev Estonia toetusel.

Lisainfo:
Andrejs Rusinovskis
andrejs@gamedevestonia.ee
+372 58589262