OPEN CALL! Avatud konkurss Narva Veneetsia Saatkonna residentuuridesse

OPEN CALL! Avatud konkurss Narva Veneetsia Saatkonna residentuuridesse

NART kuulutab välja Narva Veneetsia Saatkonna teise hooaja. 2023. aasta suvel on seal viis residentuurikohta, millega kaasneb ka toetus kunstilise sekkumise loomiseks.

2022. aasta suvel viis Narva Kunstiresidentuur Narva Veneetsias edukalt läbi projekti, mille jaoks rentis NART kaks ruumi – garaaži ja klubihoone esimese korruse –, et vastu võtta rahvusvahelisi kunstnikke. See on kitsaste kanalite süsteem, mida ääristavad paadigaraažide rivid. Garaažides toimetab kohalik kogukond, kellele meeldib käia kalal ja veeta seal kvaliteetaega. Suve jooksul tõid Kulgusse oma julged projektid viis kunstnikku Mehhikost, Šveitsist, Iirimaalt ja USAst. Näiteks ehitas Enrique Roura kogukonna leivaahju ja Elizabeth Molina salvestas erilise helirännaku. Vaata täpsemalt projekti kohta SIIT.

Sel aastal on taas eesmärgiks leida tihedamat kontakti kohaliku kogukonnaga, muuta Kulgu nähtavamaks ja atraktiivsemaks ning anda kunstnikele võimalus sellest erilisest kohast sügavuti inspireeruda, et luua kunstiline sekkumine just Narva Veneetsia jaoks.

Konkursi tähtaeg on 27.04.2023 kl 23:59 Eesti aja järgi. Kunstnikud valib välja žürii.

Elamine: Eelmisel aastal oli kunstnikele elamiseks garaažiboks ja klubihoone 1. korrus. Sel aastal võib korraldus muutuda ja elamiseks on merekonteiner-soojak. Nagu ka kohalikel, on kunstnike elukorraldus seal pigem tagasihoidlik ja askeetlik. Samas saab seal teha endale süüa, magada, töötada ja nautida veeäärset elamist. Lähedal on välikäimla ning pesemisvõimalused on Narva Kunstiresidentuuris pooleteise kilomeetri kaugusel.

Projekt: Veneetsia kunstiresidentuurid põhinevad konkreetse projekti elluviimisel. Residentuuri ajal töötab kunstiresident välja kunstilise sekkumise, installatsiooni, sündmuse, näituse või muu tulemi, mis on loodud just Narva Veneetsiat silmas pidades.

Aeg: Residentuuri kestus ja täpne toimumisaeg on avatud, kuid minimaalselt peaks see kestma kolm nädalat. Taotluses on vaja märkida ära oma toimumisaja eelistused, mis jäävad mai keskpaigast kuni augusti lõpuni.

Toetus: Väljavalitud residendid saavad stipendiumi 500 € ning 400 € oma kunstilise sekkumise produktsiooni jaoks. Konkursi taotluses ootame võimalikult täpset plaani töö elluviimisest ja eelarvest.

Kandideerimine: Konkursil osalemiseks palume laadida üles faili (maksimum 10 MB), mis sisaldab:

  • taotleja nime ja kontaktandmeid projekti kirjeldust (2000–2500 tm)
  • projekti illustreerivat visuaalset materjali (kuni 5 fotot / joonist)
  • projekti produktsiooni- ja finantsplaani
  • eelistatud toimumisaega ja kestust (minimaalselt 3 nädalat vahemikus mai keskpaigast augusti lõpuni)
  • kunstniku või kunstnike duo lühitutvustusi ning linke portfooliotele

Lae fail üles SIIN: https://forms.gle/5oj4ghHQvahqo8ct8

Taotlused palume esitada inglise keeles. Juhul kui on soovi teha seda eesti või vene keeles, palume võtta ühendust korraldajatega. Projekti toetab Briti Nõukoda P2P programmi raames.

Lisainfo:
Arina Jegorova
Narva kunstiresidentuuri assistent
arina.jegorova@artun.ee
+372 56265903