Kreenholmi aia residentuuri AVATUD KONKURSS 

Kreenholmi aia residentuuri AVATUD KONKURSS 

Kreenholmi aia avatud konkurss pakub kunstiresidentuuri võimalust 2023. aasta juunis ning hõlmab nii stipendiumi kui ka tootmiseelarvet. Kandideerimise tähtaeg on 27. aprill.

Kreenholmi taimede aia residentuuriprogrammi ja avatud aeda on juhtinud kunstnikud Sille Kima ja Sandra Kosorotova alates 2020. aastast. See asub Narva kunstiresidentuuris ja on valminud Narva kunstiresidentuuriga koostöös. Tegemist on kogukonnapõhise koostööplatvormiga ökoloogiliste tavade jaoks, mis on alguse saanud taimekasvatusest ja mullatööst ning on mõeldud kunstnikele, permakultuuridele, ühiskondlikult orienteeritud organisatsioonidele ja Kreenholmi piirkonna kohalikele elanikele.

Eesmärgiks on olnud luua linnaaed, kus nii rahvusvahelised residentuurikunstnikud kui ka kohalikud elanikud saavad üksteise kõrval loodusega töötada. Programm koosneb kunstiresidentuurist ja töötubadest ning tihedast koostööst kohaliku sotsiaalkeskusega. Enne taotluse esitamist palume tutvuda kõikide eelmiste aastate programmidega siin.

Kunstiresidentuuri avatud konkursi eesmärk on leida loovisik, kes viibib Narvas 1. kuni 30. juunini (see on ainuke võimalik ajavahemik) ja töötab projekti kallal, mis on tihedalt seotud aiaga. Tegemist võib olla kunstilise sekkumise, installatsiooni või muu füüsilist tulemust andva projektiga, mis täiendab aeda või sobitub aiaga. Väljavalitud loovisiku ülesandeks on residentuuri ajal viia aias läbi ka üks või paar töötuba. Palume taotluses tutvustada projekti esialgset ideed ja töötuba.

Väljavalitud kunstnikule antakse 500 € suurune stipendium ja 500 € suurune eelarve oma kunstilise sekkumise läbiviimiseks. Narva kunstiresidentuur pakub tasuta majutust. Projekti meeskond aitab kunstnikke vastavalt vajadusele.

Avatud konkursi tähtaeg on 27. aprill kell 23:59 Eesti aja järgi. Kunstniku valib välja žürii, kuhu kuuluvad projekti meeskond (Katya Kuznetcova, Maria Kopytova), asutajad (Sille Kima, Sandra Kosorotova) ja Narva kunstiresidentuuri esindaja (Johanna Rannula).

Taotluse esitamiseks laadige üles fail mahuga kuni 10 MB ja 10 lehekülge, mis sisaldab järgmist teavet:

  • taotleja nimi ja kontaktandmed
  • projekti algne idee ja töötuba
  • visuaalne materjal, mis illustreerib projekti javarasemaid töid 
  • projekti loomine ja finantsplaan
  • kunstniku või kunstnike duo lühike profiil ja nende portfooliote lingid

Laadige fail üles siin: https://forms.gle/Ye11EP23xTKY6vDT8

Palume esitada oma kandidatuur inglise keeles. Palume pöörduda korraldajate poole, kui soovite oma kandidatuuri esitada mõnes muus keeles.

Projekti toetab Briti Nõukogu läbi P2P programmi.

Lisainfo: 

Maria Kopytova (vene, inglise keel) springaster@gmail.com +37256889139

Arina Jegorova (eesti, inglise, vene keel) – NARTi assistent, arina.jegorova@artun.ee