____

Narva kunstiresidentuurist pooleteise kilomeetri kaugusel asub Kulgu piirkond, mis kutsutakse ka Narva Veneetsiaks. See on kanalite süsteem koos paadigaraažidega Narva veehoidla lähedal. Garaažid on midagi enamat kui lihtsalt paadikuurid – seal elavad inimesed, seal on saunad ja peod. Seal on kogukond, kellele meeldib kala püüda ja veeta aega vee läheduses.

2022. aasta suvel rendib Narva kunstiresidentuur Veneetsias oma garaaži või kaks ja rajab kohaliku kogukonna südames väikese satelliidi. Projekti nimi on “Veneetsia saatkond”. See on koht, kus kunstnikud ja kohalikud saavad üksteist tundma õppida. Suveprogramm Veneetsia saatkonnas koosneb avalikest üritustest, töötubadest ja kahest residentuurist, mille tulemuseks on kunstilised sekkumised.

____

ÜRITUSTE PROGRAMM

Projekt hõlmab 2022. aasta suvekuudel toimuvat ürituste programmi. Toimub paar kogukonna üritust. Näiteks talgud, kus NARTi kunstnikud, töötajad, projektimeeskond ja ka Narva kohalikud tulevad kokku, et aidata koristada või teha muud praktilist kogukonnatööd.

Samuti on plaanis korraldada üks või kaks praktilisemat töötuba. Näiteks kalapüügi töötuba oleks suurepärane võimalus anda teadmisi edasi ühelt põlvkonnalt teisele. 

Avalikud üritused on hea võimalus kaasata inimesi, kellele Narva Veneetsia pakub huvi, kuid kellel pole olnud võimalust sellega lähemalt tutvuda. Üks selline üritus võiks olla näiteks unplugged kontsert. Hoiame teid kursis!

RESIDENTUURID JA KUNSTILISED SEKKUMISED


Kaks kunstnikku hakkavad Narva Veneetsia garaažis elama ja looma seal kunstilisi sekkumisi. Residentuuri pikkus ja sekkumise vorm selguvad pärast avatud konkursi lõppu. Väljavalitud kunstnikud saavad stipendiumi ja ka eelarve oma teose valmistamiseks. Tutvu valitud kunstnikutega: https://www.nart.ee/et/avatud-konkurss-narva-veneetsia-residentuuridele/

UURIMISTÖÖ

Projekti partneriteks on Tallinna Ülikool, teiste seas ka Tarmo Pikner ja Karina Vabson. Üliõpilased hoiavad projektil lähemalt silma peal ning analüüsivad toimuvat. Selle uurimistöö tulemusena valmib brošüür või lühifilm ja võib-olla ka magistritöö.

____

See projekt toimub koostöös British Council’iga Eestis, mis on osa programmist People to People Cultural Engagement. Lisainfot leiab Briti Councili töö kohta Eestis aadressil www.britishcouncil.ee.