NART kuulutab välja kaks konkurssi, et leida Kreenholmi aia ja Narva Veneetsia Saatkonna residendid

NART kuulutab välja kaks konkurssi, et leida  Kreenholmi aia ja Narva Veneetsia Saatkonna residendid

Narva kunstiresidentuur kuulutab välja kaks konkurssi ning kokku avaneb 6 residentuurikohta, millega kaasnevad ka stipendiumid. See annab võimaluse tulla kunstiresidentuuri juba eeloleval suvel. Kandideerimise tähtaeg on 27. aprillil.

“Kreenholm Plants” aiaresidentuur ja kogukonnaaed said alguse 2020. aastal. 2023. aastal kolib aed tagasi Narva kunstiresidentuuri vahetusse lähedusse ja projekti hakkab vedama uus tiim. Kreenholmi aed on kogukonnapõhine koostööplatvorm ökoloogilistele praktikatele, kus kohtuvad kunstnikud ja kohalikud. Konkursil otsitakse loomeinimest, kes tuleb residentuuri juunikuus ja kelle loometöö saab olema tihedalt seotud aia endaga. See võib olla kunstiline sekkumine, installatsioon või muu füüsilise tulemusega projekt. Vaata täpsemalt SIIT.

Narva Veneetsia Saatkonnas hakkavad sel suvel resideeruma kokku 5 loovisikut ehk kunstisaadikut. See on järjekorras juba teine hooaeg, mil kunstnikud hakkavad elama väga erilises paadigaraažide ja väikeste kanalite piirkonnas. Residentuuridega kaasneb ka toetus kunstiliste sekkumiste loomiseks. Näiteks eelmisel aastal ehitas Enrique Roura kogukonna leivaahju ja Elizabeth Molina salvestas erilise helirännaku. Vaata täpsemalt SIIT.

Kreenholmi aia ja Narva Veneetsia Saatkonna projekte toetab Briti nõukoda P2P projekti raames.

Lisainfo:
Arina Jegorova
Narva kunstiresidentuuri assistent
arina.jegorova@artun.ee
+372 5626 5903