27.01.2023 17:30

kõik sündmused

Workshop – Mis on keldris? Varjude teater

Workshop – Mis on keldris? Varjude teater

27.01.2023 kell 17:30

Narva kunstiresidentuur, Joala 18, Narva

Vene keeles

Registreerimine siin.

Töötoa eesmärk on uurida ning avastada esemeid, mis kuuluvad varjatud ja unustatud Narva keldritesse. Kutsume kohalikke elanikke üles jagama oma isiklikke lugusid ja mälestusi, mis on seotud kodus pimeduses hoitud asjadega, ning osalema nende põhjal varjuteatri loomises.

Kõiki lugusid ja tundeid ei saa sõnadesse panna – ületades sõnalise keele kasutust, tahame koos töötoas osalejatega anda oma lugudele kuju, mis on samal ajal nii muutuv kui ka konkreetne. 

Viimase kahe aasta jooksul on töötoa korraldajad külastanud rohkem kui 30 keldrit erinevates Ida-Virumaa linnades, mille tulemusel on valminud installatsioon pealkirjaga “Asjade  hoidmine pimeduses”. Töö esitleti Decolonial Ecologies näitusel Riia Art Space’is ja alates maist saab seda näha Sillamäe muuseumis.

Korraldajad:

Anna Škodenko (1986) on multidistsiplinaarne kunstnik, kelle loomingut iseloomustab lüürilisus ning analüütiline lähenemine oma meediumile ja visuaalsele kujutisele. 

Darja Popolitova (1989) on multidistsiplinaarne kunstnik, külalislektor ja Eesti Kunstiakadeemia doktoriõppe tudeng.  kasutab oma töödes ehteid, digitaalseid tehnikaid ja videomeediumi. 

Viktor Gurov (1989) on kunstnik ja graafiline disainer, kelle huvideks on linnamaastik ja mahajäetud hooned. 

Francisco Martínez on antropoloog, kes töötab hetkel külalis õppejõuna Eesti Kunstiakadeemias.