28.01.2023 15:00

kõik sündmused

Q-Space ja Elke Renate Steineri koomiksite meistriklass

Q-Space ja Elke Renate Steineri koomiksite meistriklass

28.01.2023 kell 15:00

Narva kunstiresidentuur, Joala 18, Narva

Tasuta

Koostöös Q-Space’iga

Eesti kväär kultuuriprojekt Q-Space koostöös Narva kunstiresidentuuriga (NART) pakub ainulaadset võimalust osaleda koomiksi meistriklassis, mida juhib kunstnik Elke Renate Steiner. Töötuba pealkirjaga „Identiteet” toimub laupäeval, 28. jaanuaril Narvas.

Nelja tunni jooksul on võimalus õppida erinevaid joonistamistehnikaid: kuidas väljendada emotsioone, kuidas joonistada inimest, jutumulle ja kirjatähti. Lisaks näitab Elke, kuidas erinevad pildid kokku kombineerida ja luua omaenda käsitsi joonistatud lugu. Meistriklassis keskendutakse enda identiteedi väljendamisele.

Meistriklass toimub 28. jaanuaril kell 15.00–19.00 Narva kunstiresidentuuris.

Osalejate arv on piiratud – registreeri lingil.

Elke Renate Steineri koomiksid leiab ka koomiksikollektsioonist „How Much Queer Work”, mida saab osta meistriklassil.

Töötuba on inglise keeles, vajadusel on tõlge eesti või vene keelde.

Elke Renate Steiner on Berliinis elav koomiksikunstnik. Ta joonistab koomikseid, mis põhinevad elulugudel, Saksamaa juutide ajalool ning feministlikel ja kväärinimeste lugudel. Samuti viib ta läbi meistriklasse, joonistab illustratsioone ja dokumenteerib oma loomeprotsessi live kunstisessioonidel üritustel nagu Pride ja festivalid.

Tema töid näidati 2013. aasta Minski Pride’il. Igal aastal saab nii tema loomingut kui ka kunstitöid näha Cottbusi Pride’il Saksamaal. Tema töid on avaldatud kväärajakirjades nagu Siegessäule ja L-MAG (koomiksartikkel „Queer in Russia” 2/2012).

Ta on eksponeerinud oma loomingut ja juhendanud meistriklasse Feminist Pencil-2 näitusel Moskvas, osalenud projektides „Respect International Comics” (Moskva Goethe Instituudiga), mille teemaks oli aktsepteerimine ja austus erinevate vähemusrühmade suhtes ning „Picture Politics” (Norra Goethe Instituudiga). Viimasel ajal on ta kvääridentiteedi ja inimõiguste teemal avaldanud tööd „Love Migration” (koos Quarteera e.V. Berliniga) ja „Civil Society Heroes Leading Change” (koos Kaleidoscope Trust Londoniga).

2014. aastal viis Elke Renate Steiner läbi neli töötuba „Exploration of Identity” filmifestivali „Side by Side” kutsel Peterburis, Moskvas, Permis ja Murmanskis.

Hiljem korraldati koostöös Goethe Instituudiga töötube ka Rostovis Doni ääres, Voronežis ja Groznõis.

Elkele meeldib jagada oma kogemusi, andes koomiksijoonistamise meistriklasse.

www.steinercomix.de

facebook.com/qspace.ee

instagram.com/qspace.ee