28.08.2022 14:00

kõik sündmused

Sille Kima töötuba “Helikorilus: aia helimaastike kuulamine ja välisalvestistest muusika tegemine”| Kreenholmi aed

Sille Kima töötuba “Helikorilus: aia helimaastike kuulamine ja välisalvestistest muusika tegemine”| Kreenholmi aed

Pühapäeval 28. augustil 14:00 – 16:30

Oled lahkesti oodatud Kreenholm Plants hooaja viimasesse avalikku töötuppa, mida viib läbi Sille Kima (EE). Töötoas kutsub kunstnik kuulama suvelõpu sooja ja küllusliku aia helimaastike ning korjama mõndasid neist koos kokku pandud muusikapala valmistamiseks.
Ühiselt loodud heliteos jääb installatsioonina Narva Kunstiresidentuuri juurde sügisese saagikoristuse küllust meenutama uue aiahooaja alguseni 2023 kevadel.

Kõndimise ja kuulamise kõrval katsetame koos, kuidas liigutada oma keha, korjates õrnu helisid ning kuidas ruum, mis tekib, kui kuulata ümbritsevat sügavuti, toob meid tihedamasse läbipõimumisse iseenda, üksteise ja planeediga. Sarnaselt nagu näiteks metsikute vaarikate otsimine ja korjamine teeb sind paindlikuks ja samas õrnaks, vaarikavarre teravate ogade ümber.

Töötoas osalejad saavad endaga kaasa baasteadmised välisalvestusest (field recording) kõigile kättesaadavate vahenditega ning muusikaproduktsioonis laialt levinud programmiga Ableton.

Palun võta kaasa laetud mobiiltelefon lihtsa helisalvestusäpiga!
Kogunemine NART-i juures (Joala 18).

Keeled: eesti, inglise, vene.
Küsimuste korral helista +37255624384.
Sündmus on avatud ja kõigile tasuta!

See on Kreenholmi aia hooaja viimane töötuba – tahame tänada kõiki osalejaid, toetajaid ja kunstnikke, kes oma oskusi ja mõtteid jagasid, sooja ja küllusliku suve eest! 
Töötubade läbiviimist Kreenholmi aias 2022 suvehooajal toetab Eesti Rahvakultuuri Keskuse regionaalse kultuuritegevuse toetusmeede.