20.08.2022 13:00

kõik sündmused

Saatkonna kogukonnapäev | Veneetsia

Saatkonna kogukonnapäev | Veneetsia

Laupäeval, 20. augustil kell 13.00-17.00 kutsub Narva Kunstiresidentuur kõiki kogukonnapäevale, mis toimub Kulgu kalastusklubi juures. Tähistame koos Eesti taasiseseisvumispäeva ja viime läbi ühe meie residendi projekti “proovisõidu”.

Kaks viljakat kuud töötasid saatkonna residendid Narvas Veneetsias oma projektide kallal ning nüüd on üks projektidest valmis oma täisväärtuslikku elu elama ja kohalikele elanikele kasu tooma.

Arhitekt ja kunstnik Enrique Roura (Mehhiko/Norra) on nädalaid kõvasti tööd teinud leivaahju ehitamisel Kulgus. “Tee selle ahju ehitamiseni oli pikk ja väsitav, keha töötas oma võimaluste piiril. Vahel tundsin end eksinud ja oma ambitsioonidesse uppununa, kuid mind tööl näinud kohalike külalislahkus ja suuremeelsus tõstis mu tuju, nagu mahlane arbuus, külm õlu või kuum saun pärast rasket tööpäeva aitas mind kõvasti tööd jätkata.”

– ütleb Enrique

Kohalikud elanikud on alati olnud siiralt huvitatud protsessi edenemisest, laenanud tööks tööriistu ja lihtsalt toetades kunstnikku.Kogukonnapäeva raames testime lõpuks ahju töös ja teeme päris leiba. Ürituse külalisi ootavad joogid ja suupisted, kuid külalised võivad kaasa võtta ka midagi oma, lemmikut, et saaksime korraldada tõelise “pika laua pidu”. Kui keegi soovib jagada oma pere retsepte leivateo valmistamiseks, oleks Enrique väga tänulik võtta selline “tasu” oma töö eest.

Üritus toimub Kulgu Kalastusklubi juures, 20. augustil kell 13.00-17.00. Ootame kõiki!