14.03 - 27.03.2022

kõik sündmused

AVATUD STUUDIO – NATAŠA ŠALINA

AVATUD STUUDIO – NATAŠA ŠALINA

Nataša Šalina on graafik, maalikunstnik, disainer, raamatuillustraator, installatsioonikunstnik ja luuletaja, kelle inspiratsiooniks on loodus ja soomi-ugri rahvaste pärimus. Vaata tema portfooliot Instagrammis: https://www.instagram.com/shalinanata/

Avatud stuudios kutsub ta külalisi endaga koos looma. Koos tehakse erinevaid loomakujulisi figuure ning samuti valmib ülisuur tekstiilipilt.

Millal? 14.03-27.03 kl 14-18
Kuidas? Tule nii kauaks kui soovid, astu lihtsalt sisse!
Kus? Narva kunstiresidentuur, Joala 18
Mida kaasa võtta? Kangatükk, mis on sulle tähenduslik (ei ole kohustuslik)
Kellele? Kõikile suurtele ja väikestele, kes soovivad kätega luua.

Tule lihtsalt kohale, või küsi täpsemalt NARTI juhatajalt Johannalt 59177795.
Jälgime riiklikke Covid-reegleid. Võta kaasa ka sussid.

Nataša Šalina kirjutas oma stuudiost nii:
“Iga ese kannab mälestusi ja jälgi inimestest, loomadest, taimedest. Põlvkonnad vahetuvad ja esemed lagunevad. Kui me viskame ära vanad esemed, siis viskame ära ka mälestuse perekonnast, traditsioonidest või kultuurist. Inimese ja looduse püha side oli soome-ugri rahvaste põhiline uskumus. Seos lindude ja metsloomadega andis inimesele jõu ja võimed. Seetõttu ärkavad minu puidust esemetel ja kangastel ellu just Linnud, Loomad ja Inimesed. Kuid samas on Inimene vaid osa loodusest, ta eksisteerib sellega koos, mitte ei domineeri. Narvas kogun kokku vanu puitesemeid ja kangaid, mis on leitud mahajäetud majadest, nikerdan sellest puidust skulptuure ja joonistan kangastele. Ma äratan ellu kadunud maailmaid ja kadunud pilte. Kutsun kõiki koos minuga ellu äratama lindude, loomade ja inimeste puidust figuure ning teha neile hubane kodu. Tooge kangatükk oma lemmikust kantud riideesemest või vanemate riietest. Õmbleme kokkukogutud kangatükid pildiks, millel Suur Lind lendab ja valvab kodu!”