19.02.2022 16:00

kõik sündmused

“Köögijutud” Aleksei Gordiniga

“Köögijutud” Aleksei Gordiniga

Narva kunstiresidentuuris toimub sel laupäeval kell 16 kolmas “Köögijuttude” kohtumine. Seekord astub üles Eesti kunstnik Aleksei Gordin, kelle maale näeme ka VGA projekti näitusel “Näotus” residentuuri 1. korrusel. Tema kuus maali on nagu meemid, ning üks neist valmis just selle näituse jaoks. 

Kohtumine toimub kunstiresidentuuri köögis hubases õhkkonnas, kus külalistele pakutakse kuumi jooke ja maiustusi. Me teeme kohtumisest ka ülekande Facebook Live’is.

Kohtumine toimub kell 16.00. Köögis on ruumi kümnele külalisele, seega palume üritusel osaleda soovijatel esimesel võimalusel registreerida siin lingil:  https://forms.gle/9nmagjNs1DbbQTSv8 

Kaasas peab olema kehtiv covid-pass, isikut tõendav dokument ja sussid.

Alexei Gordin (1989) on eelkõige tuntud maalikunstnikuna, kuigi ta teeb ka foto- ja videokunsti ning performance’it. Ta näitab maailma (kunsti) absurdsust ja inimeste võõrandumist läbi musta huumori, käsitledes samal ajal sotsiaalse ebaõigluse ja marginaliseerumise küsimusi. Gordoni loomingut iseloomustab karikatuuri mõju ning teksti ja visualiseerimise kooseksisteerimine koos viidetega koomiksitele ja meemidele.