29.09.2018 15:00

kõik sündmused

Filmiprogramm: Öö – kas see on aeg või ruum?

Filmiprogramm: Öö – kas see on aeg või ruum?

Filmiprogramm Öö – kas see on aeg või ruum?

Kuraator: Ingel Vaikla

 

29. september, 2018 – 16.00

 

Üritus Facebookis

 

29. septembril kell 16:00 leiab aset filmiprogramm Öö – kas see on aeg või ruum? koostöös kuraator Ingel Vaiklaga, mis moodustab esimese osa Paul Kuimeti isikunäituse “Five Volumes” kõrvalprogrammist.

 

Kuraator on välja valinud viis rahvusvaheliselt tunnustatud audiovisuaalteost: Nii nagu väljas, nõnda ka sees (Manuela de Laborde), Kõik, mis on kindel (Eva Kolcze), Ringhoov (Tõnu Virve), Öine (Emily Richardson), Monelle (Diego Marcon). Nimetatud filmidega kutsub ta vaatajaid skulptuuriparki nimega Utoopia, kus vaadeldakse arhitektuuri mälu füüsilise ilminguna, kollektiivse teadvuse talletajana. Sarnaselt Kuimetile kasutavad ka valitud kunstnikud oma praktikas põhilise meediumina analoogfilmi, mis pehmelt vormib arhitektuuri vermitud ajaks. Narva kunstiresidentuuri stalinistlik kinosaal, mis asub osaliselt ülesehitatud modernistlikus linnas, pakub võimaliku dialoogi tekkeks intrigeerivat konteksti.

 

Ingel Vaikla (1992) on eesti kunstnik ja filmitegija, kes tegutseb hetkel Belgias. Oma loomingus uurib ta arhitektuuri ja selle kasutajate omavahelist suhet ning arhitektuuri kujutamist kaamerapõhistes meediumites. Tema filme Majavalvur (2015) ja Roosenberg (2017) on näidatud rahvusvaheliselt nii rühmanäitustel kui ka filmiprogrammides, mh sellistes kohtades nagu deSingeli arhitektuurigalerii Antwerpenis (2017), Màntica teatrifestival Cesenas (2017) ja Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum Tallinnas (2016).

 

AJAKAVA 29.09:
15:00 Preview ja kuraatorituur Nico Anklami ja Paul Kuimetiga
16:00 Filmiprogramm Öö – kas see on aeg või ruum? Kuraator: Ingel Vaikla
18:00 Näituse Five Volumes avamine
Muusikat mängivad DJ Endamisi Salamisi ja Siim Karro

 

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, EV100 kunstiprogramm, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus (EKKAK), Eesti Kunstiakadeemia fotoosakond, Goethe Instituut Eestis, High Voltage, Go Bus, Moe Õllevabrik