08.11 - 11.11.2018

kõik sündmused

Filmiprogramm “Öö – kas see on aeg või ruum?”

Filmiprogramm “Öö – kas see on aeg või ruum?”
Katja Mater

FILMIINSTALLATSIOON “Sama palju aeg kui ruum”

 

08. – 11. november, 2018

Toimumisaeg: K-N 12.00-20.00; R-P 12.00-18.00

 

Üritus FACEBOOKIS

 

Katja Materi filmiinstallatsiooni „Sama palju aeg kui ruum“ Narva kunstiresidentuuris (Joala 18, Narva) on jätk Paul Kuimeti isikunäituse “Five Volumes” filmiprogrammile ning märgib ühtlasi näituse lõppemist. Kohtumine kunstnikuga toimub pühapäeval 11. novembril.

 

AJAKAVA 11.11:
15.00
 Kuraator Nico Anklami loeng “Into Deep Space: Conjunctions of Photo and Film or How the Past Imagines the Future”
15.30 Katja Mater tutvustab oma loomingut ja teost “„Sama palju aeg kui ruum“ (Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse ateljeekülastus)
16.00 Vestlusring näituse “Five Volumes” kuraatori Nico Anklami ja kunstnike Katja Materi ja Anu Vahtravahel (moderaator Ingel Vaikla)
*Näitus “Five Volumes” on 11.11 avatud kella 12.00st – …
Näituse finissage’i puhul mängib muusikat Hollandi DJ duo: David Slotema & Erwin Veenstra

 

Kuraator Ingel Vaikla on kutsunud Narva kunstiresidentuuri kunstniku Katja Materi, kus tuleb näitamisele tema 16 mm filmiinstallatsioon „Sama palju aeg kui ruum“. Nimetatud teos valmis 2017. aasta alguses Pariisi eeslinnas Meudonis asuvas van Doesburghuis’is (Amersfoorti Kunsthal KAdE’s toimunud näitusele „De Kleuren van de Stijl“). Tegemist on kahel projektoril näidatava filmiga, mis võtab aluseks aja, mille jooksul film ühest projektorist teise jõuab – 8 sekundit. Film on üles võetud modernistidest kunstnikepaari Theo ja Nelly van Doesburgi majas, sobitades hoone arhitektuurseid detaile kokku Materi enda joonistustega. Jagatud ekraanile projitseeritud teos mängib mineviku ja olevikuga, mis aeg-ajalt kokku sulades moodustavad uue reaalsuse ning pakuvad sürreaalset ajakogemust. Uitlev jutustus uurib laudu, treppe, ruumi- ja ajataju, värve ning van Doesburgide pärandit.

 

Katja Mater (1979) on kunstnik, kes oma loomingus keskendub metaperspektiivist lähtudes fotograafia parameetritele. Luues fotograafia ja teiste meediate vahelisi hübriide, ilmneb tema teostes midagi, mida üldiselt peetakse inimsilmale nähtamatuks. Aega, ruumi, taju ja esitust põimides salvestab ta sündmusi, mis on ühteaegu võimalikud ja võimatud, hoides samal ajal keskteed faktide ja tõlgenduste vahel.Katja Materi teoseid on näidatud rahvusvahelistelt sellistes asutustes nagu Stedelijk Museum Bureau Amsterdamis, Genfi Kaasaegse Kunsti Keskus, De Vleeshal Middelburgis, La Casa Encendida Madridis, Temporary Gallery Kölnis, AMOA-Arthouse / The Contemporary Austin, Fotogalleriet Oslos, Marres Maastrichtis ja Kiosk Gentis. 2014. aastal ilmus ROMA Publications’i alt tema raamat „Multiple Densities“.
www.katjamater.com

 

Ingel Vaikla (1992) on eesti kunstnik ja filmitegija, kes tegutseb hetkel Belgias. Oma loomingus uurib ta arhitektuuri ja selle kasutajate omavahelist suhet ning arhitektuuri kujutamist kaamerapõhistes meediumites. Tema filme „Majavalvur“ (2015) ja „Roosenberg“ (2017) on näidatud rahvusvaheliselt nii rühmanäitustel kui ka filmiprogrammides, mh sellistes kohtades nagu deSingeli arhitektuurigalerii Antwerpenis (2017), Màntica teatrifestival Cesenas (2017) ja Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum Tallinnas (2016).

“Five Volumes” Narva kunstiresidentuuri kodulehel
“Five Volumes” Facebookis

 

Toetajad:
KAdE, Amersfoort ja Mondriaani Fond, Amsterdam;
Eesti Kultuurkapital, EV100 kunstiprogramm, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus (EKKAK), Eesti Kunstiakadeemia fotoosakond, Goethe Instituut Eestis, High Voltage, Go Bus, Moe Õllevabrik