Narva Veneetsia saatkonna ja Kreenholmi aia residentuuride kunstnikud on valitud

Narva Veneetsia saatkonna ja Kreenholmi aia residentuuride kunstnikud on valitud

Konkursid suvistele kunstiresidentuuridele Narva Veneetsias ja Kreenholmi aias on lõppenud. Kunstnikud on välja valitud ja oleme valmis teile neid esitlema!

Narva Veneetsia on ainulaadne koht oma ajaloo ja elulaadiga. Žürii, kuhu kuulusid Johanna Rannula, Mattias Malk, Elizabeth Guerrero ja Ionel Lehari valis välja 5 kunstnikku, kes veedavad suve Narva Veneetsias. Seal nad saavad tuttavaks piirkonna, selle elanikega ning teostavad kunstiprojekte, mis on otseselt seotud Narva Veneetsiaga.

Maxim Kozlov (Prantsusmaa, https://maksymkozlov.persona.co) ehitab viikingilaeva koos Narva ja Kulgu elanikega. 

Leri Matehha (Iisrael, https://www.lerimatehha.com) tutvustab juudi kultuuri ja rajab koššer puskarivabriku. 

Frans Van Hoek (Lõuna-Aafrika/ Holland) loob Narva Veneetsias kaamera obscura, mida kõik saavad vabalt külastada. 

Giuseppe Sofo (Itaalia) plaanib on leida Narva Veneetsiast päris Veneetsia peegeldust ja tuua see esile postkaartide seerias. 

Tim Sullivan (Ühendkuningriik, https://www.timjsullivan.co.uk) loob koos Kulgu ja Narva elanikegavisuaalse arheoloogilise arhiivi Narva Veneetsia esemetest. Eelmisest hooajast saab lähemalt lugeda siit: www.nart.ee/et/veneetsia/

Kreenholmi aed on projekt, milles kunstnikud ühendavad loomingut aiandusega, ja vastupidi.
Žüriis olid projekti loojad, kunstnikud Sille Kima ja Sandra Kosorotova, projektijuhid Katya Kuznetcoa ja Maria Kopytova ning NARTi juhataja Johanna Rannula. Sel juunil töötab Kreenholm Plants residentuuris kunstnik Juliane Foronda (Šotimaa/ Kanada, http://www.julianeforonda.com/). Tema plaan on luua aed, mille vilju saab hiljem kasutada konserveerimiseks. Eelmistest hooaegadest saab rohkem teada siit.