13.01 - 25.02.2024

kõik näitused

Grupinäitus ”9 tonni õnne ja kurbust”

Grupinäitus ”9 tonni õnne ja kurbust”

13. jaanuaril kell 16 avame Narva kunstiresidentuuris grupinäituse “9 tonni õnne ja kurbust”, mis tutvustab uue põlvkonna eestivene kunstnike loomingut. Olles üles kasvanud tüüpmajade keskel, mõtisklevad nad ilu leidmisest monotoonsest ja mõnikord masendavast linnas.

Näituse nimi “9 tonni õnne ja kurbust” viitab betoonplaatidele, mida kasutati Nõukogude Liidus tüüpprojektide järgi paneelelamute ehitamiseks. Kõik kunstnikud on sündinud 2000. aastatel ning kasvanud üles Narvas ja Tallinnas tüüpmajade keskel.

Kunstnikud kirjutavad oma loomingu ja näituse kohta järgmist: Me kõik puudutame ja uurime erinevaid teemasid, oleme inspireeritud erinevatest asjadest. Aga selle näitusega tahame kujutada meie visuaalse keele mitmekesisust, ja näidata ilusana seda, milles paljud inimesed tavaliselt ilusana ei näe. See näitus võib pakkuda huvi just Narva ja Ida-Virumaa elanikele, sest kohalike jaoks on siiani raske näha ilu asjades, mis on alati nende ümber eksisteerinud.

Kunstnikud: Paulina Belik, Olga Dmitrijeva, Ksenia Kvitko, Sofia Lanman, Daniil Logovoi, Angelina Potsijenkova, Angelina Shabanova, Ilja Jakovlev, Jelizaveta Jakovleva. Kuraator: Julia Polujanenkova Graafiline kujundus: Paulina Belik

Näituse avamine toimub 13.01 kl 16:00.