12.01 - 29.02.2024

kõik näitused

Marina Noskova näitus “7 unenägu minu emale”

Marina Noskova näitus “7 unenägu minu emale”

12. jaanuaril kl 18:00 avaneb Narva Kunstiresidentuuri kinosaalis Marina Noskova näitus “7 unenägu minu emale”, mis on poeetiline ja isiklik filmiinstallatsioon ema ja tütre suhtest. Teos on metafoor keerulisest armastusest kodumaa ja ema vastu, mis võib inimese vananedes aina vähem armastuse moodi tunduda. 

Marina Noskova on filmirežissööri taustaga, Tatarstanist (Vene Föderatsioon) pärit ja Eestis elav kunstnik, kes on enim töötanud dokumentalistika valdkonnas. Narva kunstiresidentuuri kinosaali asuv installatsioon on Noskova autobiograafiline jutustus: dialoog emigreerunud tütre ja Venemaal elava ema vahel. Filmiinstallatsioonis avaldub igatsus tõelise läheduse järele emaliku kodumaaga, vaatamata diktaatorliku reaalsuse keerukusele. Kas oma ema võib osutuda kahjulikuks? 

Ema rüpest lahkumine tähendab silmitsi seismist välismaailma reaalsusega, pettumist selles, mida ema on õpetanud, ja vajadust mõtestada maailm enda jaoks uuel moel lahti. Kasvades üles meediapropagandas sees, mis on sama tuttav ja turvaline nagu ema embus, on võimatu silmitsi seista hirmuga tundmatuse ees ja kujundada oma seisukohti – kasvada suureks. Kahtluse ja otsimise ees seisab kartus saada karistatud. Kas see on seda väärt?  

Kui sellest olukorrast julgetakse lahkuda, seisab ees raske lahkuminek kodumaast ja ema armastusest, mis ei ole enam kunagi endine.  

Installatsioon jääb avatuks 28. veebruarini ning on vaadatav NARTi lahtioleku ajal algusega igal täistunnil.  

Näituse kuraator: Anita Kodanik
Graafiline disain: Aaro Veiderpass  

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.