10.03 - 08.04.2021

kõik näitused

Sandra Kosorotova | Esitlus: WEEDs FEED!

Sandra Kosorotova | Esitlus: WEEDs FEED!

#WEEDSFEED! #SandraKosorotova  #narvaartresidency #PUBLICS #TodayIsOurTomorrow

WEEDs FEED! (“UMBROHI TOIDAB!”) on “hoolitsuse pakk”, mille on koostanud ja kujundanud kunstnik Sandra Kosorotova. See sisaldab Sandra poolt korjatud ja ettevalmistatud ravimtaimede kimpu ning publikatsiooni, kuhu on panustanud Sean Roy Parker, Ann Mirjam Vaikla, Olga Tjurina, Vera Lantsova, Lena Sabinina. Publikatsiooni arutelud toidu kapitalismist ja maaharimisest kuni “fermentaalse” (sõnast fermenteerima) tervise ja vastastikuse toitmise võimalikkusest julgustavad mõtlema hoolitsusest kui loomingulisest praktikast; võimalusest muuta liigenergia viljakaks kooseksisteerimiseks inimeste ja teiste liikide vahel.

Sandra korjas, hapendas ja kuivatas suve jooksul põdrakanepi lehti, sügise saabudes oli aeg üles kaevata ja kuivatada võilille juuri. Nendel levinuimatel umbrohtudel on raviomadused ning nad sisaldavad väärtuslikke toitaineid, neist saab valmistada teed või teisi kasulikke preparaate. Iga pakk sisaldab kimpu põdrakanepit või võilille juurt, mis on korjatud Eestis – Narvas, Tallinnas ja Massiarus.

Saadetise teine osa on ingliskeelne publikatsioon, kuhu on esseed kirjutanud Londonis elav kunstnik, keskkonnaaktivist ja hapendaja Sean Roy Parker (‘Potluck Picnic: Convivial Food Systems in Late Capitalism’) ja Narva kunstiresidentuuri juht, tegevuselt kunstnik ja kuraator Ann Mirjam Vaikla (‘Attending Fragility’). Publikatsioon sisaldab ka Sandra värsse ja kirjutisi ning kunstiteoseid Ida-Virumaa kunstnike grupeeringu Vestervalli liikmetelt Olga Tjurina, Vera Lantsova ja Lena Sabininalt. Teosed on inspireeritud – ning inspireerinud – publikatsioonis avaldatud tekste.

WEEDs FEED! (“UMBROHI TOIDAB!”) on Narva kunstiresidentuuri ja PUBLICSi tellimusel valminud töö, mille on koostanud ja kujundanud Sandra Kosorotova. See projekt on sündinud Läti Kaasaegse Kunsti Keskuse, Nida kunstiresidentuuri (Vilniuse Kunstiakadeemia), Narva kunstiresidentuuri ja PUBLICSi koostöös. Projekti kaastoetaja on Balti Kultuurifond.

Postipaki tellimine tasuta või annetuse eest*: weedsfeed.info
*Sinu toetus läheb Narva kunstiresidentuuri läheduses paikneva kogukonna aia Kreenholm Plants toetuseks.

PUBLICS – Today Is Our Tomorrow: https://www.publics.fi/calendar/today-is-our-tomorrow-2021/
e-flux pressiteade: https://www.e-flux.com/announcements/374579/ 

Sandra Kosorotova on Eestis elav ja töötav vabakutseline disainer ja kunstnik. 2016. aastal lõpetas ta Eesti Kunstiakadeemia moedisaini magistrantuuri. 2013–2016 vedas Kosorotova koos Gustav Kalmuga MTÜd Uus Vene Kultuur Eestis, mille eesmärgiks oli kultuuriürituste kaudu eesti ja vene kogukondade kokkuviimine. Ta on üks Narva kunstiresidentuuri lähedal paikneva kogukonna aia asutajast ja eestvedajatest. Tema teoseid on hiljaaegu eksponeeritud kunstiinstitutsioonides Kim? kunstikeskus (Riia, 2021), Kunsthaus Erfurt (Saksamaa, 2020), Kumu Kunstimuuseum (Tallinn, 2020), Kai kunstikeskus (Tallinn, 2020), 427 galerii (Riia, 2019) ja esimesel Riia kunstibiennaalil RIBOCA (Läti, 2018).

PUBLICS on platvorm, mille väljunditeks on kureerimine, põhjalik raamatukogu, projektiruum ja lugemissaal Helsingis, Soomes. Esimene ‘Today Is Our Tomorrow’ (“Täna on meie homne”) toimus 2019. aastal ning seda organiseeriti koostöös kümne erineva institutsiooniga ja sinna kaasati üle viiekümne kunstniku ja kollektiivi.