06.08 - 27.08.2020

kõik näitused

Maalimine kui identiteet | EKA TASE

Maalimine kui identiteet | EKA TASE

EKA TASE satelliitprogramm: “Maalimine kui identiteet”

Tööde autorid: Loora Kaubi, Lisette Lepik, Ekke Peeter Sauter, Theresia Pürmayr, Egert Tischler, Jelizaveta Šalova, Kati Müüripeal, Vassa Ponomarjova, Ats Kruusing, Liisa-Aleksandra Volmer

Juhendajad: Kristi Kongi ja Tõnis Saadoja

Näitus on avatud 8. august – 27. august kolmapäevast pühapäevani 12.00-18.00 (esmaspäeval ja teisipäeval oleme suletud) Narva kunstiresidentuuri hoones Joala 18. Näitus on tasuta. Näituse avamine toimub 6. augustil kell 17.00 – kõik on oodatud!

Tegemist on Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonna 2. kursuse tudengite ühise väljapanekuga. Vaataja ees on noorte maalijate enesepeegeldused ning dialoogiotsingud vaatajaga, mis on mitmel puhul kirjeldatavad kui autoportreed. Kaudselt võibki loomingulist teekonda pidada oma isikliku identiteedi otsinguks, millega maalijad on suuremõõtmelise lõuendi raames möödunud poole aasta jooksul tegelenud. Juhendajate ülesandeks on olnud kriitiliste küsimuste esitamine, et igaüks oma isiklikud käigud põhjalikult läbi mõtleks. Suur lõuend on muutunud ainsaks, kuid kindlaks ühenduslüliks kümne väga erineva lähenemisega tudengi vahel.