11.05.2019 10:00

kõik sündmused

Narva Urban Lab 2019

Narva Urban Lab 2019

NARVA URBAN LAB
TERRITOORIUMITE (ÜMBER)MÕTESTAMINE

 

Narva Urban Lab on sündmus, mis uurib linnaruumile omaseid protsesse ja muutusi Narva linna kontekstis. Labori algatajateks on 2018. aastast Narva kunstiresidentuur ja Ruumiringlus. Käesoleval aastal 11. mail toimuv sündmus kannab pealkirja “Territooriumite (ümber)mõtestamine”.

 

PROGRAMM:

9.30 Kogunemine (NART – Narva kunstiresidentuur, Joala 18)

10.00-19.00 Töötoad (vajalik EELREGISTREERIMINE – vt allpool!)

19.00 Kreenholmi õhtu:

– Pika laua pidu (kaasa tuua küpsetis!)

– Tour d’ÖÖ rattasõit

– Kevadkooli näitus: “(Re)configuring Territories” Autorid: Aiwen Yin, Damiano Cerrone, Polina Medvedeva ja kevadkoolis osalejad

– Kino: “Gerassimovi naised”

– DJ: Simon & Ken Two

 

TÖÖTOAD:

Nb. Korraga saab registreerida ja osaleda ühes töötoas! Alla 12-aastastele töötoas osalemine koos vanemaga.

 

Nr 1: PIIRIDETA KOGUKOND – MILLIST KOHTUMISPAIKA TAHAME LUUA?

REGISTREERIMINE – Töötuba nr 1 

 

Töötoas analüüsitakse avaliku ruumi mõistet ja kohaliku kogukonna rolli selle kujundamisel. Üheskoos valmistatakse Kreenholmi (esimene) pikk laud ning taaskasutatavast materjalist toolid – iga osaleja saab selle lihtsa ja sümboolse elemendi kujundamisel oma nägemusega kaasa lüüa. Ühiselt valmiv linnaruumi objekt saab ‘Kreenholmi õhtu’ keskseks kohtumispaigaks.

Osalejate arv: 15 inimest

 

Nr 2: PIIRIDETA LINNARUUM – KUIDAS TUUNIDA OMA RATAST?

REGISTREERIMINE – Töötuba nr 2

 

Töötuba keskendub linnaruumi kogemisele ratastel. Mitmed uuringud on tõestanud, et rattaga liiklemine parandab inimeste elukvaliteeti ja teeb meid õnnelikumaks. Töötuppa on oodatud kõik ühe- või mitmerattalised, kes soovivad oma liikumisvahendit parandada, hooldada või täiendada spetsialistide juhendamisel. Töötoas räägime ohutust liiklemisest ja ratta-elustiilist. Töötuba kulmineerub legendaarse Tour d’ÖÖ rattasõiduga Narva linnas.

Osalejate arv: 20 inimest

 

Nr 3: PIIRIDETA PILGUD: MIS SAAB TÜHJADEST HOONETEST?

REGISTREERIMINE – Töötuba nr 3

 

Töötoas uuritakse läbi fotosilma ruumide taaskasutust ja ajutiselt aktiveerimise võimalusi. Fotoretke raames tegeletakse Kreenholmi linnaosa taasavastamise ja -mõtestamisega. Tehtud fotodest valmib töötoa lõppedes linnaruumi elustav näitus, mida ‘Kreenholmi õhtu’ raames näidatakse ja tutvustatakse. Töötoas osalemiseks on vajalik kaasa võtta fotoaparaat või telefon, millega saab pildistada.

Osalejate arv: 15 inimest

 

Lisainfo:

Narva Urban Lab-ga toimub paralleelselt 6.-12. mai rahvusvaheline kevadkool, mille kuraator on Helsinkis tegutsev initsiatiiv Trojan Horse. Kahe sündmuse koostöös moodustub platvorm, mis toob kokku kohaliku kogukonna ning arhitektuuri ja kunsti valdkonna professionaalid. Püstitatud teema käsitleb ‘piiri’ temaatikat – selle rolli eraldaja, kuid ka ühendajana. Uuritakse geograafilisi, poliitilisi ja kultuurilisi piire, mille tulemist saab osa kogukonna üritusel ‘Kreenholmi õhtu’.

 

Sündmuse korraldajad: NART – Narva kunstiresidentuur ja Ruumiringlus

 

Sündmuse partnerid ja toetajad: EKA, Narva Gate, Kultuuriministeerium, Trojan Horse, Soome Instituut, Eesti Kultuurkapital, British Council, Tartu Ülikooli Narva Kolledž, Kohvik No2, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Linnaratturite Liit ja Tour d’ÖÖ, Maiasmokk, iFruit, ÖÖ STUUDIO MTÜ

 

Narva Urban Lab 2019 Facebookis

 

Spring School:
https://reconfiguringterritories.net
info@reconfiguringterritories.net

https://www.facebook.com/ReconfiguringTerritories
https://www.instagram.com/reconfiguringterritories/

 

Lisainfo:
ann.vaikla@artun.ee