21.09.2023 17:45

kõik sündmused

NARTI AVATUD LOENGUD EKAS 1/3

NARTI AVATUD LOENGUD EKAS 1/3

2023. aasta sügisel annavad Narva kunstiresidentuuri rahvusvahelised kunstnikud Eesti Kunstiakadeemias kolm loengut. Nad räägivad lähemalt professionaalse kunstniku praktikast; sellest, kuidas näeb välja kunstiresidentuuri argipäev ja kuidas saada osa kunstnikele pakutavatest võimalustest. Muidugi tutvustavad nad ka oma loomingut. Loengud toimuvad kolmel neljapäeval kell 17.45. Need on tasuta ja kõigile avatud! Loengud toimuvad inglise keeles. 

21. september kell 17.45 ruumis A-101
Esimesel loengul jagavad oma lugusid kaks kunstnikeduot. Jaapani duo Reico Motohara ja Kabo kutsuvad residentuuris olles inimesi endaga koos kokkama, et õppida neid tundma ja kuulda nende lugusid. Olga Wardega ja Christoph Zeckel lõid Station Narva festivali jaoks Narvas Kreenholmi tehasesse installatsiooni videomapping’ust ja ruumilisest helist. Nad uurisid, mida tähendab see koht narvakate mälus, ja uurisid, mis juhtub, kui selle koha võtab endale hoopis loodus.

9. november kell 17.45 ruumis A-101
Loengut peavad Poola keraamik Ola Lewczyk ja üks üllatus-kunstnik. Ola plaanib kunstiresidentuuris olles uurida muistet neoliitikumiaegset Narva keraamika kultuuri ja ehitada ise ajutise keraamikaahju.

7. detsember kell 17.45 ruumis A-202
Viimase loengu annavad Saksa koomiksikunstnik Elke Renate Steiner, Ameerika kunstnik Andréa Stanislav ja Šveitsi kirjanik Uwe Lützen. Elke käis residentuuris juba jaanuarikuus ja andis igal nädalal kaks neljatunnist töötuba. Tema eesmärgiks on tõlkida piirilinnas elamise lood koomiksiteks. Andrea on samuti olnud NARTi resident ja residentuuri ajal kohtus ta majas ööbinud Ukraina transiitpõgenikega. Detsembris töötab ta põgenikelt kogutud materjaliga edasi.