18.08 - 22.08.2023

kõik sündmused

Näitus “Solid Plot”

Näitus “Solid Plot”

Sasha Rottsi ja Hilda Kahra kunstinäitus “Solid Plot”
Giidiga tuurid 18.-22.08.2023 
Igal päeval kell 13:00
Narva ooperifestivali paralleelprogramm, Kreenholmi manufaktuur.

Näituse külastamiseks palume broneerida koht ekskursioonil sellel lingil https://forms.gle/83JBGfEjTSXn5cQ87. Ekskursioon on tasuta.

Ekskursioon algab NARTi hoone eest aadressil Joala 18, kulgeb läbi Kreenholmi väravate, möödub Amalie Kreisbergi skulptuurist ja jõuab näituse “Solid Plot” juurde.

AVAMISÕHTU toimub 17.08.2023 kell 18:30 – 20:00.
Avamise raames toimub Pavel Rottsi heli-performance.
Avamisõhtul osalemiseks palume soetada ooperifestivali pileti.

SASHA ROTTS

“Viimastel aastatel olen tegelenud peamiselt tikandi ja tekstiiliga. Minu tikkimistehnikas tööd põhinevad nn “alateadlikel joonistustel”. Vabad jooned, erksad värvid, tähenduste mäng, reeglite rikkumine – kõik see on nendes töödes nähtav.

Joonistusi ei rakenda mitte ainult traditsioonilistes tehnikaid, vaid kasutavad ka kangast, lõnga ja nõela.

Suuremõõtmelisemad tekstiilikompositsioone võib nimetada ka tekstiilimaalidideks. Nendes töödes kasutan värvi asemel tekstiilitükke, õmblen neid kokku. Erinevate tükkide ja figuuride värviline kombinatsioon loob tugevaid visuaalseid kujundeid. Selle projekti jaoks kasutan värvilisi mustriteta tekstiilitükke, ja kombineerin neid omavahel.

Koos Kahra töödega tekib huvitav terviklik narratiiv.”

HILDA KAHRA

“Kreenholmi näituse tarbeks olen uurinud aja ja töögraafikute teemat, joonistused on kombineeritud naiivsemate joonistustega ja SUPER NAIVE teooriaga.

Ühel joonistusel on näha elevanti, laua kohal hõljub õnneliku näoga õhupall. See on sünnipäevapidu ilma tordita. Õed-vennad kohtuvad köögis, kus esemed ja mööbel on kesksed. Minu joonistused põhinevad on minu enda leiutatud mõistel SUPER NAIVE. SUPER NAIVE’i tehnikas joonistus  viib teadvuse kaugemate kihtideni. Iga pilt on eraldiseisev maailm, kus kahtluse alla seatakse näiteks ka gravitatsiooniseadused.

PAVEL ROTTS (esineb avamisel 17.08.2023 )

“Loon helimaastikku, kus lõigatud ja moonutatud raadiolained täidavad ruumi valge müraga, seovad seda rahustava mere ja Kreenholmi saart ümbritseva jõe voolu heliga, mis andis varasematel aegadel jõudu kangastelgedele ja tehase masinatele.”