24.07.2022 14:00

kõik sündmused

Michaela Casková töötuba “Ilma valamine: tindid ning pigmendid kohalikest taimedest ja leidmaterjalidest” | Kreenholmi aed

Michaela Casková töötuba “Ilma valamine: tindid ning pigmendid kohalikest taimedest ja leidmaterjalidest” | Kreenholmi aed

Oled lahkesti oodatud Kreenholm Plants residendi Michaela Casková (CZ/FI) avalikku töötuppa!

Oled lahkesti oodatud Kreenholm Plants residendi Michaela Casková (CZ/FI) avalikku töötuppa! Töötoas lubab Michaela end osalistel Narva peale jalutuskäigule viia. Jalutades korjame materjale, millest saavad eksperimentaalses aialaboris tindid ja pigmendid. Koos loome, jagame, maitseme ja kogeme Narva ilma värvikoodi.

Mis on ühel päikeselisel suvepäeval korjatud nõgeste teekond?
Mis on ühe konkreetse vihmase päeva maitse ja värv?
Mis tooni ilma sa mäletad?
Kellega sa ilma jagad?

Uidates ringi korvidega, mis täis nõgeseid, puukoort, kive, savi. Jalutades seltskonnas, kääridega, kilekottidega, mis täis tohlakaid seeni ja siis külmutades, keetes, kuivatades, värvides, eraldades, jälgides, õppides, unustades, tundes elevust ja pettumust.


Kogunemine NART-i juures (Joala 18). Keeled: eesti, inglise, vene. Küsimuste korral helista +37255624384.
Sündmus on avatud ja kõigile tasuta!

Kogunemine NART-i juures (Joala 18).
Keeled: eesti, inglise, vene.
Küsimuste korral helista +37255624384.
Sündmus on avatud ja töötoas osalemise annetus on soovituslikult 1€!

Michaela on visuaalkunstnik, kunstipedagoog, nomaadne aednik ja korilane, kes hoiab atmosfääri sündmustel silma peal. Saades innustust ühenduse leidmise, jagamise, tegemise, olemise ja koos õppimise protsessidest, liigub ta erinevate kööstööliste ja interdistsiplinaarsete projektide vahet. Mustarinda assotsiatsiooni tegusa liikmena töötab ta projektidega, mis põimivad kokku kunsti, uurimistöö ning ökoloogilise ja kultuurilise eripalgelisuse. Michaelal on magistrikraad Kaunites Kunstides (2012) ja Kunstipedagoogias 2014). Sellest saati on ta töötanud kogukondade põimijana ja vahendajana kunsti, teaduse ja nende eripalgeliste publikute vahel. Suurem osa tema uitamistest, korjamistest ja kogumistest on seotud kas Mustarinda majaga keset põlismetsa, merega tema stuudio ümber Helsingis või tema kodukandi Tšehhi nõlvadega.
www.naposedu.cz 
www.mustarinda.fi

Töötubade läbiviimist Kreenholmi aias 2022 suvehooajal toetab Eesti Rahvakultuuri Keskuse regionaalse kultuuritegevuse toetusmeede.