12.02.2023 13:00

kõik sündmused

Töötuba “Kus on Narva linna süda?” Nadežda Sassinaga

Töötuba “Kus on Narva linna süda?” Nadežda Sassinaga

12.02.2023 kell 13:00

Narva kunstiresidentuur, Joala 18, Narva

Tasuta

REGISTREERIMINE: https://forms.gle/8XXaM3K8qTNK6pmaA

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala tudeng Nadežda Sassina korraldab 12.02 (pühapäev) kell 13:00 Narva kunstiresidentuuris (Joala 18) töötoa, mille käigus on kõigil huvilistel võimalus avaldada oma arvamust Narva kogukondliku linnakeskuse kohta. Viimase all on mõeldud kohta, kus linnaelanikud kogunevad ja üheskoos midagi ette võtavad. Kas selline koht on üldse välja kujunenud? Kui jah, siis kuidas see toimib ja kas midagi peaks selles muutma? Millised vajadused kohalikel selle teemaga seoses on?

Ürituse käigus tutvustab Nadežda oma magistritööd ning erinevaid näiteid maailmast. Töötoa teises osas on kõigil võimalus olla arhitekti rollis ja kujundada oma tuleviku Narva kogukonna linnakeskust. Meistriklassi jooksul kogutud ideed on põhjaks Nadežda lõputöö, mis hiljem läheb Narva linnavalitsusele, valmimiseks.

Ürituse erikülaline on arhitekt ja NARTi resident Nikita Timonin Peterburist, kes esitleb oma projekti: «Kontseptuaalne ettepanek Gerassimovi kultuuripalee hoone ja sellega külgneva pargi taaselustamiseks».

Üritus toimub vene keeles, on võimalik tõlge eesti ja inglise keelde. Oodatud on igas vanuses linnaelanikud. Kohapeal on kohv/tee ja väike snäkk. Osalejad võivad tuua oma lemmiksöögi/-joogi kaasa, mida nad sooviksid teistega jagada. Usume, et toit ühendab inimesi, annab soojust ja meelerahu ning ühissöömine loob alused tugevamate kogukonnasidemete arenemiseks.

Osalejatel on palutud kaasa võtta maketeerimiseks vajalikke kirjatarbeid: käärid ja/või ehitusnuga, lõikematt (kui on olemas), oma lemmikpliiatsid ja -viltpliiatsid (kohapeal on need ka olemas).