12.10.2023 18:00

kõik sündmused

Meet & talk koos Greta Alice, Veronika Kivisilla x Vaba Lava x Sõltumatu Tantsu Lava residentidega – Artefakturistid

Meet & talk koos Greta Alice, Veronika Kivisilla x Vaba Lava x Sõltumatu Tantsu Lava residentidega – Artefakturistid

12.10.23 kl 18
NART, Joala 18
Üritus on prii

Oktoobris resideeruvad Narva kunstiresidentuuris värsked Narva lastekirjanduse stipendiaatid – kirjanik Veronika Kivisilla ja Leedu illustraator Greta Alice. Neljapäeval, 12. oktoobril kell 18 on kõik huvilised oodatud NARTi (Joala 18, Narva), kus toimub nendega õdus kohtumine. Nad tutvustavad oma loomingut ja plaane Narvas.

Suve keskel avasid Narva kunstiresidentuur NART ja Eesti Lastekirjanduse Keskus (ELK) konkursi Narva lastekirjanduse residentuurile ja stipendiumile. Mitmekümne kandidaadi seast valiti välja kaks stipendiaati – üks kirjanik ja üks illustraator, kellest kummalegi anti stipendium ning võimalus veeta kuu aega Narvas. Kaks loomeinimest elavad selle aasta oktoobrikuus Narva kunstiresidentuuris, et koguda loomeindu ja töötada plaani võetud loometöö kallal. Greta Alice’i sõnadeta koomiksiraamatu makett ja Kivisilla käsikiri legendaarsest Narva veterinaarist Hjalmarist saavad valmis 2024. aasta kevadel.

Greta Alice’i jõudis Narva juba teisipäeval, 3. oktoobril. Tal on plaanis kohtuda Narva lastega ja korraldada neile töötubasid. 21. oktoobril toimub Narva kunstiresidentuuris Greta Alice’i interaktiivne joonistamise ja improvisatsiooni performance. Kohtumistel kogub ta oma raamatu tarvis Narva lastelt lugusid, mõtteid, joonistusi ja ideid. Raamatu keskseks teemaks on sillad. 

🎭 Vaba Lava & STL Artefakturism – liikumise kaudu mäletamine; kohtade ja esemete käivitatud mälestused.

Artefakturistid (koreograafid Valeria Januškevitš, Keity Pook, Kadri Sirel, Sigrid Savi ja dramaturg Kerli Ever) on alates 2. oktoobrist töötanud Vaba Lava Narva residentuuris, et tuua linnaruumiga kohtumise kaudu esile meisse ladestunud uskumused ja arusaamad ning avada ruumi kahtlustele ja ümberkirjutustele.
Selleks õpetavad artefakturistid end märkama paiga emotsionaalseid kihistusi – lugedes ja uurides, rännates ja trajektoore kaardistades, rutiine luues, kogetut
mõtestades ja vahendades, kuulates, arutledes, kehastades.
Artefakturistide residentuur toimub Moving Identities programmi raames. Moving Identities on programmi Loov Euroopa poolt rahastatav 3-aastane residentuuriprogramm, mis loob jätkusuutlikuma, mitmekesisema ja kaasavama platvormi Euroopa identiteetidele etenduskunstides.