05.11.2022 17:00

kõik sündmused

Kino Amalie avamine ⎜Film “Vihmane päev New Yorgis”

Kino Amalie avamine ⎜Film “Vihmane päev New Yorgis”

Film: “Vihmane päev New Yorgis”
Režissöör: Woody Allen

5. novembril kl 17
Sissepääs tasuta

NARTi hubasest saalist, mis asub teisel korrusel, saab nüüd kinosaal, kus saab ka kino. Kino Amalie on saanud oma nime ajaloost tuntud narvaka järgi. Amalie Kreisberg oli Kreenholmi manufaktuuri tööline sajandivahetusel, kes suri kaitstes teiste töötajate huve. See tugev naiskuju oli inspiratsiooniks hiljem rohkem kui ühele põlvkonnale. Tema järgi sai nime nii lasteklubi kui ka raamatukogu, mis asusid hoones, kus praegu on Narva kunstiresidentuur.  Vanem põlvkond ütleb tänapäevani selle maja kohta “Amalie”.  See tugev sõnum, mis sobib ka kino kontseptsiooniga hästi kokku, sest iga film on pühendatud peategelasele, kes saadab korda oma vägitegusid.

Narva linna toetusel ja Sügispealinna programmi raames valisime esimeseks filmiks Woody Alleni “Vihmane päev New Yorgis” (2019). Filmiseanss toimub sel laupäeval kell 17:00. Räägime filmist endast ning tutvustame kino ideed laiemalt.

“Vihmane päev New Yorgis”  on 2019. aasta Hollywoody romantiline komöödiafilm, mille on kirjutanud ja lavastanud Woody Allen ning milles mängivad Timothée Chalamet, Elle Fanning, Selena Gomez, Jude Law, Diego Luna ja Liev Schreiber. Film jälgib kahe noore tudengi, Gatsby ja Ashleigh romantilisi tegemisi ühel nädalavahetusel New Yorgis.