10.07.2022 20:00

kõik sündmused

Heategevuslik filmilinastus – Oleksiy Radynski “Maalihe” (dokumentaalfilm)

Heategevuslik filmilinastus –  Oleksiy Radynski “Maalihe” (dokumentaalfilm)

10. juuli õhtul kl 20.00
at Narva Art Residency, Joala 18
Entrance with a donation

“Maalihe” sümboliseerib revolutsioonijärgset Ukrainat  kogukonna kaudu, kes “püüavad ehitada uut ühiskonda” laguneva sotsiaalse süsteemi pragudes ja poorides. Film kulgeb Kiievi kesklinnas, mille loodusjõud on linnalt tagasi võtnud. Mitme maalihke tagajärjel on Petrivska tänava piirkond muutunud elamiskõlbmatuks ning selle hõivasid hiljem erinevad autsaiderid. Salajane graffiti tiim, grupp tehnikahuvilisi ja Luganskist sõja eest põgenenud avangardistlik queer teater näevad vaeva, et luua koht, kus nad saaksid koos eksisteerida väljaspool mitte-toimivate sotsiaalsete struktuuride survet.

Film kirjeldab olukorda, kus koht ja situatsioon moodustavad vastastikuse abi ja solidaarsuse ökosüsteemi, mis ühendab väga erinevaid inimesi.

Oleksiy Radynski on Kiievis elav filmitegija ja kirjanik. Tema filme on näidatud muuhulgas rahvusvahelisel Rotterdami filmifestivalil, Kurzfilmtage Oberhausenis, Docudays IFF-is, Kaasaegse Kunsti Instituudis (London) ja S A V V Y Contemporary’s (Berliin) ning need on pälvinud mitmeid festivaliauhindu.

Enne linastust annab pagulaste abikeskuse Vaksali 19 koordinaator Egor Rogalev ülevaate filmi kontekstist. Samuti kogume annetusi Narvas asuvaid Ukraina pagulasi abistavatele algatustele.