19.11.2023 16:00

kõik sündmused

Anti-töötuba noortele: Kunst ja aktivism “Kuula mind ja jätta mind rahule!”

Anti-töötuba <strong>noortele</strong>: Kunst ja aktivism “Kuula mind ja jätta mind rahule!”

19.11 kell 16:00-22:00
Tasuta, osalemine registreerumisega
NART (Joala 18)

Kus kohtuvad kunst ja aktivism?

Noortele mõeldud anti-töötoas vaadatakse ajaloolisi sündmusi Narvas (Kreenholmi streik 1888, Narva pommitamine 1944, Narva tanki eemaldamine 2022 jne) isiklike vaatenurkade kaudu. Kuidas saab neid siduda kunstiga, poliitika ja ühiskonnas toimuvaga? Töötuba viib läbi kunstnik Kylm tee.

Töötoa teemaks on aktivismi erinevad seosed kunstiga. Anti-töötuba on praktiline ja loominguline: kasutatakse mitmeid kunstistiile, et luua oma sõnumeid, koguda uusi teadmisi ja leida Narva ajalooga isiklikke seoseid. Pärast ühist õhtusööki käiakse jalutuskäigul nii ajaloolistes kohtades ja lemmikpaikades.

Registreeru siin – https://forms.gle/DXZCz3LRJLyj1WoE8 

*Võite tuua vanu tekstiile või mis tahes esemeid, mida kodus enam vaja pole.

Ajakava:

16:00 Töötuba: soojendus, sissejuhatus, fragmentide lõikamine, lausete kirjutamine gruppides, kollaažide/plakatite/kleebiste loomine.

18:00 Ühise õhtusöögi valmistamine ja koos einestamine

20:30 Öine jalutuskäik Narvas

Kylm tee on multidistsiplinaarne kunstnik, kes töötab sotsiaalse ja poliitilise kontekstiga, põimides seda töötubadesse, et jagada kogemusi ja loomingut ühises turvalises ruumis. Alates aprillist 2022 korraldab KT iga kuu kollaažitöötubasid. Ta on d.i.y Daylight.Projecti ja plants & lizards kollektiivi kaasasutaja.

See töötuba on sissejuhatus kevadel/suvel toimuvale projektile, mis toimub koostöös Ida-Virumaa kohalikega.