24.08 - 11.09.2022

kõik näitused

“NARTi maja on vaba!” näitus – Kadi Pajupuu, Marilyn Piirsalu “Muutujad”

“NARTi maja on vaba!” näitus – Kadi Pajupuu, Marilyn Piirsalu  “Muutujad”

Näitus “Muutujad” 

Kadi Pajupuu, Marilyn Piirsalu
joonistused pöögispoonil, tekstiilid24. august–11. september 2022
Narva kunstiresidentuuris, Joala 18
Avatud K-N 15-19, R 15-21, L-P 13-19

Narva kunstiresidentuur kuulutas augusti keskel välja, et galeriiruumid on kuni septembri keskpaigani vabad. Mitmed on sellele kutsele juba reageerinud, kuid kõige kiiremini jõudsid Narva tekstiilikunstnikud ja graafikud Kadi Pajupuu ja Marilyn Piirsalu, kes sõitsid kohale Tartust.

Spontaanselt pandi kokku uus näitus “Muutujad”, kus on tekstiilikunsti, graafikat kui ka erilises originaaltehtnikas MultiWeave kootud teosed. Kreenholmile tuttavlikele punasest tellistest seintega saalidesse sobivad need tööd nagu valatult. Kadi Pajupuu joonistustel on Vana Testamendist pärit tegelased, kes on mingite otsuste lävel. Marilyn Piirsalu loodud ruumilistel tekstiilistruktuuridel pole lõim mitte piki kangast vaid kangapinnaga risti.

Kadi Pajupuu tekstiilikunstnik ja Kõrgema Kunstikooli Pallas professor. Marilyn Piirsalu on graafik ja tekstiilikunstnik, Kadipuu OÜ disainer. Mõlemad on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Tekstiilikunstnike Liidu liikmed. Autorid on teinud koostööprojekte alates aastast 2010. Ühiste kunstiprojektidega on esinetud näitustel Rootsis, Austrias, Inglismaal, Soomes. 


@marilyn_weaving
@kadipuu

www.kadipuu.ee