05.06 - 13.11.2022

kõik näitused

Fotonäitus maja ajaloost “Carr – Amalie – NART”

Fotonäitus maja ajaloost “Carr – Amalie – NART”

5. juunil kell 14.00 avatakse Narva kunstiresidentuuri ümber olevas pargis puude vahele tõmmatud nööride peal ajalooliste fotode näitus, mis illustreerib maja erinevaid funktsioone ja ajaetappe. Kreenholmi direktorile ehitatud villas on olnud ka sõjaväestaap, manufaktuuri kultuurimaja, lasteklubi, kohalik raamatukogu ning viimase 8 aastat on seal Narva kunstiresidentuur.

Näitus on osa projektist, mille raames kunstiresidentuur uurib arhiivimaterjale ning kogub kohalike elanike mälestusi, et koondada ülevaatlik narratiiv maja ajaloost. Näiteks on räägitud lugusid sellest, kuidas keldris asunud saunas käisid kohalikud allilmategelased ja on ilmnenud, et 1917. aastal pidi toonane Kreenholmi direktor Georg Cottom maalt põgenema. Nende materjalide põhjal valmib esimesena väliruumi fotonäitus, hiljem artikkel ning suve jooksul toimuvad ka avalikud majatuurid Narva elanikele ja külalistele.

Ajalooliste fotode näitus avatakse kunstiresidentuuris pühapäeval 5.06, kui seal toimub Narva linna päevade raames aiapidu “Krenych Sunday”. Suvel ja sügisel toimuvad ajaloost räägivad majatuurid pühapäeviti kell 15 eesti keeles ja kell 16 vene keeles –  17. juulil, 14. augustil, 11. septembril, 16. oktoobril, 13. novembril.

Näituse meeskond: 
Kuraator: Johanna Rannula, Denis Jatsenko
Kujundaja: Anastassiia Savynska, Liselotte Carmelino
Meeskond: Aleksei Ivanov, Olga Ploshchadniaia
Täname: Eesti Kultuurkapital, Kreemholmi raamatukogu
Kasutatud kogud:  Rahvusarhiiv, Narva Muuseum