21.09 - 23.10.2022

kõik näitused

Fotonäitus “HUMANUS”

Fotonäitus “HUMANUS”

Fotonäitus “HUMANUS”
Wilhelms Mihhailovski

21.09 – 23.10.2022
Narva kunstiresidentuur, Joala 18, Narva
Avamine 21. septembril kl 18.00 


21. septembril avatakse Narva kunstiresidentuuris Läti fotokunstniku Wilhelms Mihhailovski tööde näitus “HUMANUS”. Näituse korraldab Narva fotoklubi pikaaegne eestvedaja Valeri Boltušin.

Mihhailovski alustas fotograafiaga 1969. aastal. Alguses oli ta Riia fotoklubi liige, kuid mõne aja möödudes otsustas ta jätkata iseseisvalt. See samm õigustas end ja ta saavutas oma karjääri jooksul märkimisväärselt palju. Näiteks oli ta esimene nõukogude fotograaf, kellele anti 1979. aastal rahvusvahelise fotokunsti föderatsiooni FIAPi poolt väljapaistva kunstniku tunnustus. Kunstnik hoolitses oma pärandi eest hästi ning andis välja üle 15 albumi. Näituse ajal, 2. oktoobril, oleks kunstnik saanud kaheksakümne aastaseks.

Autori poeetiline väljendusviis annab tema töödele erilise ilme ja teeb ta oma kaasaegsetest eristuvaks. Tööde nimedeks on näiteks “Kutse hukkamisele”, “Non-Stop fotograafia”, “Ilmutus”, “Tribuut Riiale”, “Ajastu nägu”, “Lend 2000”, “Sajandid vaatavad meid” . Need pealkirjad räägivad enda eest. Näitusel on väljas fotograafi tööde paremik.