Juuni sündmuste kuukava

Juuni sündmuste kuukava

2.06 reede 
17:00 Näituse  “Eha vari – kaadri taga” avamine 
Näitus pakub võimalust sukelduda nukuanimatsiooni lummavasse keskkonda. Tutvustab animanukkude ja lavakujunduste telgitaguseid, kus paljastatakse üksikasjalikult filmitegemise saladused. Rohkem infot veebis ja Facebookis. 

18:30 residendi Kristian Sverdrupi installatsiooni ehk bussipeatuse pingi esitlus
Resident Kristian Svedrup tutvustab oma residentuuri käigus valminud teost. Tema inspiratsiooniks olid nõukogudeaegsed bussipeatused.

2-4.06 reedest pühapäevani 
Narva Anima Päevad 
Kolmepäevasel festivalil saab tutvuda animafilmide maailmaga. Õpitubades luuakse professionaalide käe all uusi filme ning uuritakse tunnustatud autorite loomingut. Reede ja laupäeva õhtutel toimuvad DJ muusika saatel mõnusad koosolemised. Festival toimub koostöös FUFFi ja Eesti Animatsiooni Liiduga. Ajakava ja lisainfo on kättesaadav veebis

3.06 laupäev 
10:00–22:00  Kunstibuss Narvast Tallinnasse 
Kunstibusside programmi korraldab NART koostöös Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega. Päeva jooksul külastatakse erinevaid pealinna kunstiasutusi.

4.06 pühapäev 
11:00 Kreenholmi aia vabathatlike üritus  “Meet and greet!”
Kreenholmi kogukonnaaia kohtumine, kuhu ootame kõiki huvilisi, kel on huvi käed külge lüüa, rajada oma peenar ja hoolitseda aia eest. Vaata täpsemalt Facebookist

6.-9.06 teisipäevast-reedeni 
10:00-20:00 “Ehita ise! Pargimööbli loomise töötuba”
Narvast pärit arhitektuuritudeng Nadežda Sassina korraldab pargimööbli loomise töötoa, kuhu ootame kõiki tegusaid huvilisi – puuri, kruvi, värvi, klopsi ja loo ise oma linn! Töötuba toimub residentuuri juures ja osalemine on registreerumisega. Rohkem infot Facebookis.

11.06  pühapäev 
14:00-20:00 KRENYCH SUNDAY 
Narva linnapäevade raames toimub Narva kunstiresidentuuris aiapidu. Toimuvad töötoad, vestlused kunstnikega, näitame filmi, toimuvad majatuurid. Esitletakse vastavalminud pargimööbit ja mängib  DJ. Üritust toetab Narva linn. Vaat täpsemalt Facebookist

17.06 laupäev 
14:00 Film “Ukrainast Hollywoodini” kinos Amalie 
Ukraina film aastast 2019, režissöörid Galina Kuvivchak-Sakhno ja Stanislav Suknenko. See on vähetuntud lugu ukrainlaste olulisest panusest Ameerika filmikunsti arengule. Seanss toimub koostöös Narva Meediaklubiga. Ukraina keeles ingliskeelsete subtiitritega, sissepääs tasuta. 

18.06 pühapäev
11.00 Kreenholmi aia vabatahtlike kohtumine
Kreenholmi aia neljas hooaeg on käimas ja kohtumised toimuvad pühapäeviti. Kõik soovijad on oodatud taimi kasvatama ja aia eest hoolitsema.

25.06 pühapäev 
11.00 Kreenholmi aia vabatahtlike kohtumine