AVATUD KONKURSS NARVA VENEETSIA RESIDENTUURIDELE

AVATUD KONKURSS NARVA VENEETSIA RESIDENTUURIDELE

NART kuulutab välja 2022. aasta suveks kaks residentuurikohta Narva Veneetsia Saatkonnas, millega kaasneb ka toetus kunstilise sekkumise loomiseks

Narva kunstiresidentuur avab oma saatkonna Narva Veneetsias ja kuulutab välja konkursi kahele kunstiresidentuuri kohale, mis leiavad aset Narva Veneetsia garaažides.

NART alustab sel suvel üsna julget eksperimenti ning plaanis on luua kunstiresidentuuri satelliit Narva Kulgu piirkonda, mida kutsutakse ka Narva Veneetsiaks. Seal asub kitsaste kanalite süsteem, mida ääristavad paadigaraažide rivid. Garaažides toimetab kohalik kogukond, kellele meeldib käia kalal ja veeta seal kvaliteetaega. NARTi garaaž hakkab kandma nime “Veneetsia saatkond” ning selle eesmärgiks on leida tihedamat kontakti kohaliku kogukonnaga, muuta Kulgu nähtavamaks ja atraktiivsemaks ning anda kahele kunstnikule võimalus sellest erilisest kohast sügavuti inspireeruda ning luua kunstiline sekkumine just Narva Veneetsia jaoks.

Konkurss kahe residenti leidmiseks kestab kaks nädalat ja tähtaeg on 31. mail. Kunstnikud valib välja žürii.

Vaata täpsemalt projekti kohta siin: https://www.nart.ee/et/veneetsia/

Elamine: Residentuurid toimuvad Narva Kulgu ehk Veneetsia garaažiboksis, mille NART eelnevalt elamiseks valmis seab. Garaaž saab olema küll pigem tagasihoidlike mugavustega, kuid seal saab teha endale süüa, magada, töötada ja nautida veeäärset elamist. Lähedal on välikäimla ning pesemisvõimalused on Narva Kunstiresidentuuris pooleteise kilomeetri kaugusel. 

Projekt: Veneetsia kunstiresidentuurid põhinevad konkreetse projekti elluviimisel. Residentuuri ajal töötab kunstiresident välja kunstilise sekkumise, installatiooni, sündmuse, näituse või muu tulemi, mis on mõeldud ja loodud just Narva Veneetsiat silmas pidades.

Aeg: Residentuuri kestvus ja täpne toimumisaeg on avatud, kuid minimaalselt peaks see kestma kolm nädalat. Taotluses on vaja märkida ära oma eelistused.

Toetus: Mõlemad väljavalitud residendid saavad stipendiumi 600€, ning mõlemad kunstnikud saavad ka oma kunstilise sekkumise produktsiooni jaoks 2000€ eelarve.  Konkursi taotluses ootame võimalikult täpset plaani töö elluviimisest ja eelarvest.

Kandideerimine: Kaks Veneetsia Saatkonna kunstiresidenti valitakse välja konkursi teel žürii poolt. Konkursil osalemiseks palume laadida üles fail (maksimum 10 MB), mis sisaldab:

– taotleja nime ja kontaktandmeid
– projekti kirjeldust (2000-2500 tm)
– projekti illustreetivat visuaalset materjali (kuni 5 fotot / joonist)
– projekti produktsiooni- ja finantsplaani
– residentuuri eelistatud toimumisaega ja kestvust (minimaalselt 3 nädalat vahemikus juunist septembrini)
– kunstniku või kunstnike duo lühitutvustusi ning linke portfooliotele

Lae fail üles siin: https://forms.gle/oq89QGP3dUoqrvWGA 

Taotlused palume esitada inglise keeles või eesti. Juhul kui on soovi teha seda vene keeles, palume võtta ühendust korraldajatega.


Tähtaeg: 31. mai 2022 kl 23:59 Eesti aja järgi

Projekti toetab Briti Nõukoda P2P programmi raames.

Lisainfo:
Johanna Rannula
Narva kunstiresidentuuri juht
+372 59177795
johanna.rannula@artun.ee