Narva kunstiresidentuur sillutab teed videomängudest kunstini. Narva kunstiresidentuuris on käimas projekt VGA, mis toob ühe katuse alla retrovideomängud ja kaasaegse kunsti.


15. jaanuar 2022 – 10. aprill 2022
Sissepääs: 1 euro

Kunstinäitus “Näotus”
Avatud: K–P kell 14.00 – 18.00

Videomängude muuseum “LVLup! WarpRoom”
Avatud: K–P kell 14.00 – 21.00Residentuuri keldrikorrusele loob videomängude muuseum „LVLup! WArpZone“ oma interaktiivse pesa, mis on avatud ka õhtuti ja kus saab Dendy ja Super Mario kambas ennast 1990-te hämaratesse mängutubadesse unustada. Mängida saab ajalooliste eksponaatidega: Nintendo, Sega ning Sony PlayStation konsoolid, Guitar Hero plastikkitarrid ja trumm, Kinect jne. Ekspositsiooni kuraatoriteks on Andrejs Rusinovskis ja Camille Laurelli.

Seda väljapanekut toetab ja aitab mõtestada kaasaegse kunsti näitus “Näotus”. Kuraator: Juhan Soomets. Näitusele on jõudnud töid Moskvast Tartuni, mõned neist on sündinud käesoleval aastal ja ka selle näituse jaoks. Mõned märgilised tööd on aga üle-eelmisest kümnendist: väljapanekul saab teada, kuidas Anna Shkodenko leiutas kogemata retina-ekraani kümme aastat enne Steve Jobsi ning kuidas tabas Mihkel Kleis 2010ndate ja 2020ndate vahetumist. Näitusel löövad kaasa veel Oleg Frolov (RU), Alexei Gordin, Henri Hütt, Danel Kahar, Raul Keller, Kaspar P Loit ja Denisa Stefanigova (CZ).

Jaanuarist aprillini toimub praktiliste töötubade ja avalike ürituste sari, kus avatakse videomängude ja kunsti maailma kokkupuutepunkte. Programm avalikustakse jaanuari jooksul. Projekti raames toimus Narva piirkonna õpetajatele suunatud seminar, kus koos mõeldi kahte näitust hõlmavale tegevusprogrammile. Projekti vältel on võimalus kooli- ja muudel lastegruppidel tulla kunstiresidentuuri osa saada interaktiivsest tunnist, mis viib nii videomängude muuseumisse kui ka kunstinäitusele “Näotus”. Peatselt avaldame info publiku- ja haridusprogrammide kohta!


Kunstinäituse kuraator: Juhan Soomets
Videomängude muuseumi kuraatorid: Andrejs Rusinovskis, Camille Laurelli
Projekijuht: Johanna Rannula
Graafiline disain, muuseumi projektijuht: Sigrid Liira
Kommunikatsioon, tõlge: Olesja Rotar, Dan Rotar
Assistendid: Liselotte Carmelino, Maria Železnova
Haridusprogrammid: Aleksei Ivanov, Anita Kodanik
Keeletoimetus: Made Isak
Tänud: Natalja Rusinovskis, Laura Kuusk, Aleksandr Frolov, Teemo Vaas, Helbe Liira, Anton Malyshev, Sõbralt Sõbrale, Tõlkebüroo Pangloss

Projekt toimub Briti Nõukoguga programmi People to People Cultural Engagement raames.