18.04.2018 18:00

kõik sündmused

Töötuba Nr 3 | Faktura – Tektonika (Materjal – Ruum)

Töötuba Nr 3 | Faktura – Tektonika (Materjal – Ruum)

Alex Close (CA)

TÖÖTUBA Nr 3

 

Toimumisaeg:
18.04.2018 – 18:00-20:00

 

Üritus on Facebookis

 

Järjekorras kolmas töötuba keskendub abstraktsete kujutiste loomisele kasutades selleks kollaaži tehnikat. Tutvustanud osalejatele konstruktivismi tööpõhimõtteid püütakse leida viise luua taieseid, mis osutavad oma materiaalsusega (Faktura) ümbritsevale ruumile (Tektonika) luues kontrasti harjumuspärasele viisile näha maali vaid kahemõõtmelise raamitud pildina.

 

Töötoa viib läbi Narva kunstiresidentuuri praegune resident Alex Close (CA). Osalus on tasuta ning me loodame moodustada grupi 10-15 osalejaga. Töötuba on mõeldud noortele, kellel on huvi kunsti vastu.

Ümbersõit – Narva noorte hariduslik kunstiprogramm on seotud regiooni kultuuripärandiga kombineerides tegevusi, mis kaasavad kujutavat kunsti, kuraatoripraktikat ja kogukonnaga koos loomise põhiseid ülesandeid. Programmi eesmärgiks on selles osalejate julgustamine neid ümbritsevat keskkonda analüüsida ning mõelda loominguliselt. Programmi keskmeks on professionaalsete ehk resideeruvate kunstnike ning noorte vaheline kohtumine ning koostöö. Töötoad leiavad enamuses aset Narva kunstiresidentuuri hoones, mis annab võimaluse suhestuda lähedal asuva ajaloolise Kreenholmi tehasega ning mõelda kriitiliselt selle kaasaegsete kasutusvõimaluste peale. Kirjeldatud kontekst seab eesmärgiks avada erinevaid külgi kunsti tegemisest ja eksponeerimisest selle tavapärasest keskkonnast väljaspool ning katsetada sellega nii avalikus kui kogukonna poolt kasutatavas või postindustriaalses ruumis.

Töötuba toetab EV100 kunstiprogramm.

Narva kunstiresidentuuri eestvedajaks on Eesti Kunstiakadeemia koostöös Narva Gate-ga ning seda toetab Kultuuriministeerium.