21.03.2018 18:00

kõik sündmused

Töötuba Nr 2 | Autoportree (Selfie)

Töötuba Nr 2 | Autoportree (Selfie)

Szymon Kula (pl)

TÖÖTUBA Nr 2 | Autoportree (Selfie)

 

Toimumisaeg:
21.03.2018 – 18.00-20.00
22.03.2018 – 18.00-20.00

 

Üritus Facebookis

 

Järjekorras teine töötuba keskendub portree temaatikale ning selle ümbermõtestamisele kaasaegse kunsti tähendusväljal. Nimetatud motiiviga tegeletakse kahe järjestikuse kohtumise jooksul. Töötoa tulemuseks on nii joonistuse kui monotüüpia tehnikas valminud portreede seeria.

 

Me palume osalejatel eelnevalt üles laadida (jagatud kausta) ÜHE PORTREEFOTO PEREKONNALIIKMEST VÕI SÕBRAST ning ÜHE FOTO OMA “IIDOLIST / EESKUJUST”. Palun lisa igale failile oma nimi (näidis: maria_idol.jpg maria_family.jpg).

 

Registreerimislehe ja jagatud kausta leiab järgnevalt lingilt:
https://drive.google.com/drive/folders/1qr30mcmGwPgC6AYteEVXRAOjc2F2xykf?usp=sharing

 

Mida kaasa võtta: maalimiseks sobilikud riided (võivad määrduda)

 

Töötoa viib läbi Narva kunstiresidentuuri endine resident Szymon Kula. Osalus on tasuta ning me loodame moodustada grupi maksimum 15 osalejaga. Töötuba on mõeldud noortele, kellel on huvi kunsti vastu.

 

Ümbersõit – Narva noorte hariduslik kunstiprogramm on seotud regiooni kultuuripärandiga kombineerides tegevusi, mis kaasavad kujutavat kunsti, kuraatoripraktikat ja kogukonnaga koos loomise põhiseid ülesandeid. Programmi eesmärgiks on selles osalejate julgustamine neid ümbritsevat keskkonda analüüsida ning mõelda loominguliselt. Programmi keskmeks on professionaalsete ehk resideeruvate kunstnike ning noorte vaheline kohtumine ning koostöö. Töötoad leiavad enamuses aset Narva kunstiresidentuuri hoones, mis annab võimaluse suhestuda lähedal asuva ajaloolise Kreenholmi tehasega ning mõelda kriitiliselt selle kaasaegsete kasutusvõimaluste peale. Kirjeldatud kontekst seab eesmärgiks avada erinevaid külgi kunsti tegemisest ja eksponeerimisest selle tavapärasest keskkonnast väljaspool ning katsetada sellega nii avalikus kui kogukonna poolt kasutatavas või postindustriaalses ruumis.

Töötuba toetab Briti Nõukogu Eestis ja EV100 kunstiprogramm.

 

Narva kunstiresidentuuri eestvedajaks on Eesti Kunstiakadeemia koostöös Narva Gate-ga ning seda toetab Kultuuriministeerium.