15.06 - 16.06.2024

kõik sündmused

Space Nursing ringkäik ja töötuba

Space Nursing ringkäik ja töötuba

15 juuni kl 12.00: Space Nursing (Ruumihoolduse) ringkäik / Samblike korjamine


Kogunemine Narva Kolledži juures
Registreerumine: https://forms.gle/3ER9vQUv4JJoWXL69

Märka märkamatut! Leedu kunstnik Augustas Lapinskas kutsub teid harivale jalutuskäigule mööda Narva linna, mille käigus keskendutakse väikeste, pealtnäha silmapaistmatute detailide uurimisele, mis meil enamasti kahe silma vahele jäävad. Ekskursioonil õpitakse tundma kohalikku loodust ja seda, kuidas see uue ja ajaloolise linnakeskkonnaga koos eksisteerib. Jalutuskäigul tutvustatakse ainulaadseid seeneriigi esindajaid – samblikke. Kas teate, mida samblikud räägivad meile linnaõhu kvaliteedist?

Samblik on eriline organism, mis sümboliseerib erinevate eluvormide sümbioosi. Igal osalejal on võimalus koguda kohaliku sambliku näidiseid ja neid mikroskoobi all analüüsida.

See linnatuur on esimene samm “Ruumihoolduse” praktikas, mille eesmärk on uurida ja teadvustada meid ümbritsevat linnaruumi.

Järgnevas töötoas valmistatakse kogutud samblikest spetsiaalne biovärv.

16 juuni kl 12: Space Nursing (Ruumihoolduse) töötuba / Biovärvi tegemine.


Kogunemine Narva kunstiresidentuuris, Joala 18
Registreerumine: https://forms.gle/3ER9vQUv4JJoWXL69

Kutsume teid liituma töötoaga NARTis, kus saate koos Leedu kunstniku Augustas Lapinskasega luua oma loodusliku kunstiobjekti. Töötoa käigus õpid tundma biopasta valmistamise protsessi ja selle kasutamist oma kunstiteose loomisel. Biovärv on looduslik pasta, mis loob soodsa keskkonna sambliku kasvuks. Seda saab kanda erinevatele pindadele, et tuua neile uus elu.

Kunstnik kasutab seda pastat kunstiteoste tegemiseks mahajäetud kohtades, et tõsta nendest teadlikkust. See töötuba on osa Ruumihoolduse praktikast. Tehes oma biovärvi objekti, võite saada osa Ruumihoolduse kogukonnast.

Töötuba toimub NARTis (Joala 18, Narva). Osalejad peaksid kaasa võtma oma anumad, kui soovivad biopastat koju viia, ja esemed, millele biopastat lisada.