08.09 - 10.09.2023

kõik sündmused

Öised kunstituurid Kreenholmis ⎜ Station Narva

Öised kunstituurid Kreenholmis ⎜ Station Narva

Reede, 8. september 22.00 ja kell 00.00
Laupäev, 9. september 22.00 ja kell 00.00
Festivali piletiga

Kohtumispaik: Kreenholmi peavärav https://goo.gl/maps/6KtbuX772EnCrNp76

Kunstituurid kuulsas Kreenholmi kolossis leiavad aset hilistel tundidel, mil festival hakkab Vaba Lavalt Ro-Ro klubi suunas kulgema. Kohtumispaik on Kreemholmi lõunapoolsete väravate juures ning  sinna pääseb ka Vaba Lava keskuse juurest  kell 21:30 ja kell 23:30 väljuvate bussidega. Külastajatele jagatakse taskulambid ja nad viiakse öisele jalutuskäigule läbi Kreenholmi manufaktuuri. Möödutakse hiljuti uue valgustuse saanud Joala vabrikust, et jõuda Varesesaarele, saamaks osa pop-up näitusest “Solid Plot” ja audiovisuaalsest installatsioonist, mis loodud just festivali ajaks. Kogu kunstituur  kestab umbes tund aega. 


Multimeedia installatsioon

Installatsiooni autoriteks on Narva kunstiresidentuuri kunstnikud Olga Wardega ja Christoph Zeckel. Kaks reisijat, kes pärit Poolast ja Saksamaalt-Malaisiast, kohtusid Portugalis Porto linnas ja teeevad sellest ajast koostööd, luues performance’id, kohaspetsiifilisi installatsioone ja audiovisuaalseid teoseid.
Narvas jätkasid nad ühiste installatsioonide loomist, kasutades mapping’u  ja ruumilise heli tehnikaid, kulminatsiooniks installatsioon Kreenholmi manufaktuuris. Nad uurisid kuidas mahajäätud hooned suhestuvad narvakatega, selle kohast narvakate mälus ja sellest, mis juhtub, kui selle koha võtab endale hoopis loodus.

Kunstinäitus “Solid Plot”

Sasha Rottsi ja Hilda Kahra kunstinäitus “Solid Plot” ühendab suuremõõtmelisemaid tekstiilikompositsioone ja naiivseid pliiatsijoonistustusi. 
Sasha Rotts (RU, FI) kasutab värvi asemel tekstiilitükke ja õmbleb neid kokku. Erinevate tükkide ja figuuride värviline kombinatsioon loob tugevaid visuaalseid kujundeid.
Hilda Kahra (FI) joonistused on tehtud tema enda SUPER NAIVE teooria järgi. Selles tehnikas joonistus tungib teadvuse kaugematess kihtidesse. Iga pilt on eraldiseisev maailm, kus kahtluse alla võidakse seada isegi gravitatsiooniseadus.