01.03 - 31.03.2023

kõik sündmused

Märtsi sündmuste kuukava

Märtsi sündmuste kuukava

2.03, neljapäev

18:00 avatud veebiloeng Ukraina kunstiresident Asia Tsisariga
Narva kunstiresidentuuri rahvusvahelised kunstnikud annavad veebiloenguid, et rääkida lähemalt professioonaalse kunstniku praktikast, ja ka sellest, kuidas näeb välja kunstiresidentuuri argipäev. Seekord peab loengut kuraator Asia Ukrainast, kes uurib ida ja lääne definitsioone.Loeng on inglise keeles. Vaata Facebookis ja EKA TVs.

4.03, laupäev

18:00 Kino Amalie õhtu Jacques Demy filmiga “Rocheforti tüdrukud”
Film on prantsuse keeles venekeelsete subtiitritega. Seanss on osa prantsuse filmide kuust, mida korraldab Prantsuse Instituut. Vaata Facebookis.

9.03, neljapäev

18.00 “Cup of Therapy” Soome kunstikeduo avatud loeng
Soome kunstnikute loovad vaimse tervise teemalisi loomade joonistusi. Loengul räägivad nad oma tegemistest ja “Cup of Therapy” teekonnast. Loeng on inglise keeles, venekeelse tõlkega. Üritust korraldab Norden. 

11.03, laupäev

14:00 Maja tuur kuraator Deniss Jatsenkoga ja Kreenholmi maketi tutvustus Ajaloolane ja kuraator Denis Jatsenko viib läbi kaks maja ajaloo tuuri ning tutvustab Fjodor Santsõni Kreenholmi maketti. Vaata Facebookis. Tuur on vene keeles, pilet 1€.

15:30 Aleksandr Openko loeng Kreenholmist
Tuntud Narva giid räägib Kreenholmi vabrikust ja piirkonnast üldiselt. Loeng on vene keeles. Pilet 1€, kehtib ka majatuuri pilet. Vaata Facebookis.

17:00 Kudumise töötuba koos kunstniku Vineta Gailitega
Läti kunsntiku tööd on näitusel “Tuleviku kujutelm mineviku varjuga”. Töötoas õpetab Vineta, kuidas looduslike materjalidega kangastelgedel üheskoos kududa. Töötuba on vene keeles ja tasuta.

16.03, neljapäev

18:00 avatud veebiloeng kunstiresidendi Leri Matehhaga
Narva kunstiresidentuuri rahvusvahelised kunstnikud annavad veebiloenguid, et rääkida lähemalt professioonaalse kunstniku praktikast, ja ka sellest, kuidas näeb välja kunstiresidentuuri argipäev. Seekord peab loengut Eestist pärit filmilavastaja Leri. Loeng on innglise keeles. Vaata Facebookis ja EKA TVs.

18.03, laupäev

11:00 Niplispitsi töötuba Olga Kublitskajaga Narva kunstiku tööd on näitusel “Tuleviku kujutelm mineviku varjuga”. Töötoas räägib osalejatele niplispitsi tehnikast ja kõik saavad seda ka ise proovida! Üritus on vene keeles, vajalik registreerimine.

14:00 Agapi.artclub loominguline meistriklass Vajalik registreerimine, töötuba on vene keeles. Vaata lisa Instagramis.

18:00 Greg Sestero “Best F(r)iends” kinos Amalie
Imelike Filmide Festivali filmiseanss on sel korral prantsuse-teemaline, kuna käimas on Prantsuse filmide kuu. Film on prantsuse keeles ingliskeelsete subtiitritega. 

20.03, esmaspäev

15:00 Rahvusvaheliste arhitektide ettekanded kogukondade võimestamisest Rahvusvahelised arhitektid Dali Dardzhaniya (Berlin), Jonathan Steiger (Amsterdam) and Damiano Cerrone (Helsinki) tutvustavad oma töid ning räägivad lähemalt Narva Maleaias tehtavast projektist. Programm toimub LINA platvormi ja Eesti Kunstiakadeemia koostöös. Üritus on inglise keeles.


24.03, reedel

14.00 EKA arhitektuuritudengite töötoa esitlus Narva Maleaia uueksloomisest Koostöös LINA platvormi ja Eesti Kunstiakadeemia tudengitega toimub 5 päeva kestev töötuba, mille käigus uuritakse Maleaeda Narvas. Eesmärk on piirkonna ümbermõtestamine kogukonnakvartalina. Töötoa tulemusi esitatakse reedel. Üritus on inglise keeles.

25.03, laupäeval

13:00 “Köögijutud” kunstiresident Leri Matehhaga  Vesteleme filmitegijast kunstikuga NARTi hubases köögis ja joome teed. Vestlus on vene keeles ja Facebookis toimub ülekanne. Kohad on piiratud, vajalik registreerimine. 


15:00 Agapi.artclub kohtumine ja loominguline meistriklass
Vaja registreeruda, töötuba on vene keeles. Vaata lisa Instagramis

AVATUD NÄITUSED
Rahvusvaheline grupinäitus “Tuleviku kujutelm mineviku varjuga”
NARTi residendid ja korrapidajad 2022 
Fjodor Šantsõni Kreenholmi makett (kuni 19.03)
“CupofTherapy” vaimse tervise joonistuste näitus  (9.03.–26.03)
Kunstiresident Nikita Timonini installatsioon Gerassimovi pargis