12.12.2020 16:00

kõik sündmused

Määramatu pinnas distsipliinide vahel – sissejuhatus (Re)configuring Territories programmi

Määramatu pinnas distsipliinide vahel – sissejuhatus (Re)configuring Territories programmi

Määramatu pinnas distsipliinide vahel – sissejuhatus (Re)configuring Territories programmi
Osalejad Ksenia Kaverina, Karoliina Korpilahti ja Ann Mirjam Vaikla

Esimene (Re)configuring Territories vestlus on diskursiivne sissejuhatus uurimisprogrammi. Kuidas residentuurid ja koosviibimised saavad luua diskussioone piiride, territooriumite, disaini ja arhitektuuri kultuuride teemadel?

(Re)configuring Territories programmi kuraatorid Kaisa Karvinen and Tommi Vasko räägivad kuraatori ja arhivaari Ksenia Kaverina, programmi direktori Karoliina Korpilahti ja Narva Kunstiresidentuuri direktori Mirjam Vaiklaga.

Vestlust saab jälgida online’is Zoomis ja lehel https://reconfiguringterritories.net

Liitu Zoomi kohtumisega https://zoom.us/j/95542679536?pwd=T0NiNzdhNWdkVzlVdit3d3o4SkdIdz09
Meeting ID: 955 4267 9536
Passcode: 346007

Osalejad:

KAISA KARVINEN on Helsingis elav arhitekt ja kirjanik. Kaisa on töötanud arhitektuuri valdkonnas erinevates rollides, alates teoreetilisest uuringutest kuni linnaplaneerimiseni, ning loonud ruumikujundusi muuseumitele ja teatritele. Aastate jooksul on tema praktika muutunud rohkem kollektiivseks, feministlikuks ja uurimispõhiseks, performatiivseks ja spekulatiivseks. 2019. aastal toimetas ta koos Ott Kagovere ja Tommi Vaskoga raamatu „Borrowing Positions – Role-playing design and architecture“. Hetkel on Kaisa (Re)configuring Territories uurimisprogrammi kuraator.

KSENIA KAVERINA sündis 1988. aastal Peterburis ning elab Helsingis. Tema taust on lingvistikas, prantsuse filoloogias, kureerimises ja juhtimises. Ta on töötanud kuraatorina Aalto Ülikooli ülikoolilinnaku programmides, teinud koostööd Disaini Muuseumiga Helsingis ning on osalenud kunsti ja kureerimisprojektides nii Soomes kui ka rahvusvaheliselt. Hetkel on ta doktorikandidaat Aalto Ülikooli kunsti-, disaini- ja arhitektuurikoolis, kus ta varem lõpetas magistriõpingud kureerimises. Huvialad, mis tõid ta (Re)configuring Territories programmi, on muuhulgas keeled, linnad, piirid ja tõlkimine. Ta ühineb programmiga kui kuraator ja arhivaar, et programmi toetada ning muuta see lõppfaasis avalikuks.

KAROLIINA KORPILAHTI (1981) on kunsti- ja kultuuriprogrammi juht Soome Instituudis Eestis. Tal on magistrikraadi esteetikas Helsingi Ülikoolist. Karoliinal on üle 15 aasta töökogemust erinevates rollides kunsti- ja kultuurivallas, muuhulgas projektijuhi, produtsendi, kuraatori, lektori ja administraatorina. Ta kuulub Helsingi Fotofestivali žüriisse. Varem on ta töötanud Frame’is (Frame Contemporary Art Finland) ja Helsingi linnavalitsuse kultuuri osakonnas.

ANN MIRJAM VAIKLA (1990) on sündinud Tallinnas ning on õppinud Norra Teatriakadeemias ning Novia Rakendusteaduste Ülikoolis Soomes. Ann Mirjam elab Tallinnas ja Narvas. Teda huvitavad etenduskunstide ning visuaalkunstide ühisalad. Ta on CEC ArtsLinki rahvusvahelise programmi stipendiaat ning osaleb pikaajalises residentuuriprogrammis Triangle Arts Association (NYC) ning Grand Central Art Center (CA), kus tema uurimisteemaks on “sotsiaalsete skulptuuride” roll ja potentsiaal, mis kunstilise teguviisina sekkub kogukondade kaasamisprojektidesse. Oma uurimuses ammutab Ann Mirjam inspiratsiooni enda isiklikest kogemustest, juhtides 2017. aastast Narva Kunstiresidentuuri (Narva Art Residency ehk NART), kus ta põhiliselt töötab kuraatorina kaasaegse kunsti projektidega, mis keskenduvad koostööle ja kollektiivsele kunstipraktikale koos kohaliku kogukonnaga.  Ta on üks VII Artishoki biennaali kunstnikest (Kai Kunstikeskus, Tallinn), mille raames käsitles ta kuraatorite poolt välja pakutud teema “KOOPIA” valguses nõukogude aja pärandi keskel üles kasvamise temaatikat.

TOMMI VASKO on Helsingis elav disainer ja uurija, kes kirjutab teoreetilisi ja fiktiivseid tekste lähituleviku disainipraktikatest ning visuaalsetest nähtustest, mis sünnivad uute informatsioonitehnoloogiate ja ökoloogilise mõtlemise kombineerimisel. Tommi näeb oma praktikat kui interdistsiplinaarset koostööl põhinevat protsessi, kus filosoofiline reflektsioon ja igapäevane hooldustöö kohtuvad eksperimentaalse disainihariduse organiseerimise, tehnoloogilise lähenemise, ja pildi-, video- ja tekstiloomega.

Vestlus on osa kolmest üritusest, mis toimuvas detsembris 2020. Kaks ülejäänut on:

Feministlikud muinasjutud, peod ja koossöömised kui ruumipraktikad.
– osalevad Maria Muuk and Mycket
Esmaspäev 14 detsember 2020, 16:00 (EET)

Antropoloogia, välitöö ja disainiuuringud
– osalevad Francisco Martinez ja Polina Medvedeva
Teisipäev 15 detsember 2020, 16:00 (EET)

Üritused on korraldanud programmi kuraatorid, arhitekt Kaisa Karvinen ja graafiline disainer Tommi Vasko.

*
(Re)configuring Territories on kolmeaastane programm (2019, 2021—2022), mille korraldajad on Soome Instituut Eestis, Narva Kunstiresidentuur, Narva Urban Lab ja Trojan Horse. Programmi on toetanud Kone Sihtasutus.

Rohkem infot lehel https://reconfiguringterritories.net
Facebook LINK