18.06.2022 15:00

kõik sündmused

Lähituleviku kool | Territooriumide (ümber)mõtestamise kevadkooli avatud uste päev

Lähituleviku kool | Territooriumide (ümber)mõtestamise kevadkooli avatud uste päev

Meil on hea meel kutsuda teid Narva Kunstiresidentuuri Lähituleviku Kooli, et lõpetada 2022. aasta territooriumide (ümber)konfigureerimise kevadkool.

Selle aasta (ümber)konfigureerivate territooriumide uurimisprogrammi teema on “Lähituleviku spekulatiivsed haridusasutused ja linnad”, kuna proovime koos mentorite ja kunstnikega tulevikku uuesti ette kujutada ning arendada oskusi ja strateegiaid, et oma kujutlusi edukalt ellu viia.

Programm uurib kollektiivse kujutlusvõime poliitikat keset sotsiaalpoliitilisi ja tehnoloogilisi murranguid, millega praegu silmitsi seisame. Kuidas kujundavad muutuvad arusaamad territoriaalsetest suhetest, paika kuulumise kogemustest, ajaloo mitmekesistest ruumikihtidest ning nende seostest inimeste ja mitteinimlike agentuuridega tuleviku kujutlusvõimet? Millised on haridusasutuste võimalikud rollid ja struktuurid poliitilise kujutlusvõime vajalike oskuste ja teadmiste arendamisel?

Küsimused, millega Kevadkoolis osalejad muu hulgas puutuvad, on järgmised: Kuidas hoiavad ajakirjanikud mööda ajakirjandusvabaduse piirangutest? Kuidas töötavad arhitektid piirkondades, kus elanike arv väheneb? Kuidas teha koostööd taimedega? Neid küsimusi käsitletakse kevadkooli raames Eesti-Vene piiril, Narva linnas, Narva kunstiresidentuuris. Kevadkool on osa (Re)configuring Territories uurimisprogrammist, kus noored arhitektid, disainerid, kunstnikud ja ajakirjanikud arendavad poliitilist kujutlusvõimet keset sotsiaalseid, ökoloogilisi ja tehnoloogilisi muutusi.

Avatud üritusele on kutsutud nii kohalikud kui ka kõik, kes on huvitatud multidistsiplinaarse hariduse tulevikust, et teha kokkuvõtet koos osalejatega tänavune kevadkool. Töötubade grupid jagavad oma mõtteid ja kogemusi, tutvustavad töötubade protsesse, järeldusi ja avastusi, mis on jõutud osalejate, korraldajate ja mentorite intensiivsest kooselust ning vaatavad kriitilise pilguga nii Narva linnale kui ka oma erialadele ja eelarvamustele.

Osalejad teevad kokkuvõtte kolme kevadkooli seminari tulemustest:

  • Seemned, õietolm, tulevik on Linda Boļšakova töötuba, mis uurib termodünaamilist reinkarnatsiooni, milles oleme konfigureeritud seda, mis on tulnud “enne” ning ümber kujundatud selle tulevasteks olenditeks.
  • Ajakirjanik Ingrid Svanfeldti juhitavas Sõnavabaduse taktika töötoas vaatleme sõnavabadust ja meedia rolli ühiskondi kujundava ja territoriaalseid rolle ning positsioone konstrueeriva infrastruktuurina..
  • METASITU juhitavas Linnade Mahakasvu Modelleerimise töötoas töötame kollektiivse mudeli kallal, et väljendada linnade mahakasvu mõisteid, mille jaoks meil praegu veel sõnu pole.

*

(Re)configuring Territories on kolmeaastane programm (2019, 2021–2022), mida korraldavad ühiselt Soome Instituut Eestis, Narva Kunstiresidents ja Trojan Horse.

Programmi toetab lahkelt Sihtasutus Kone. Kolmeaastane projekt koosneb iga-aastasest kevadkoolist, elavast rollimängust ja uurimisresidentuuridest, mis asuvad Ida-Eestis Narva linnas.

*

Lisateavet saab programmi toimetajalt:
Jana Levitina,
jana.levitina@gmail.com
+37259045220

 Programmi kuraatoritelt:
Kaisa Karvinen, kaisahkarvinen@gmail.com, +358408359895
And Tommi Vasko, tommivasko@protonmail.com, +358503600864

Ja emaili teel:
info@reconfiguringterritories.net