09.09 - 10.09.2023

kõik sündmused

Jaapani lõunasöögid ⎜ Station Narva

Jaapani lõunasöögid ⎜ Station Narva

Narva kunstiresidendid Reico Motohara ja Kabo valmistavad ehtsat Jaapani lõunasööki.

Kunstiku ja keraamiku Reico Motohara lemmikpraktikaks on inimestega koos kokkamine ja  söömine. Alates 2021. aastast hakkas ta intervjuusid tegema just söögilaua taga ning on nendest vestlustest ka raamatu kirjutanud. Kabo on tema kaasmaalasest konseptuaalne kunstnik, kelle meediumiteks on fotograafia ja installatsioonid.

Koos valmistavad argipäevase Jaapani lõunasöögi, kust ei puudu ka Temakizushi. Iga inimene saab valida oma lemmikud koostisosad ning rullida need nori ja sushi riisi sees sushideks. Lõunasöögi tegemisel lähevad käiku ka Kreenholmi aia saadused. Laualt ei puudu miso supp, kartulid ja liha ning marineeritud kurgid Jaapani moodi. Magussöök jäägu üllatuseks.

Jaapanis on ütlus “同じ釜の飯を食べる (onaji kama-no meshi wo taberu)” – süüa samast potist riisi. Kui kokkame ja sööme üheskoos, suudame ületada etnilisi, kultuurilisi, poliitilisi ja muid erinevusi ning saada inimesteks, kes elavad tõesti koos samas maailmas.

Asukoht: Narva kunstiresidentuuri köök, Joala 18.
Lõunasöök kestab 1.5 tundi ja on ühtaegu ka töötuba.

Lõunasöögid toimuvad  laupäeval, 9. septemberil kell 12.00 ja 15.00, ning pühapäeval, 10. septembril kell 12:00. Üritusele tuleb soetada pilet eelmüügist shop.tmw.ee. Pilet maksab 35 eurot. NB! Kohtade arv on piiratud. 

Vaata kogu festivali kava siit: https://stationnarva.ee/