02.06.2018 18:00

kõik sündmused

Alex Close näitus| Maa-alused külastajad

Alex Close näitus| Maa-alused külastajad

Alex Close (CA)

MAA-ALUSED KÜLASTAJAD

näitus

 

02. juuni, 2018

Avatud: 18:00 – 21:00

 

Üritus Facebookis

 

Alex saabus residentuuri, siis kui lumi oli veel maas ning otsustas pärast selle ametlikku lõppu elu ja loominguga Narvas jätkata. Enne oma peatset lahkumist Makedooniasse (kust ta on osaliselt pärit) kutsub Alex teid osa saama vahepeal valminud töödest, mis kannavad ühist pealkirja “Subterrestrial Visitors” (“Maa-alused külalised”).

 

Alex kirjutab nii:
“Ma kasvasin üles ühes Kanada linnakeses, mis on palju tuntust kogunud seal toimiva autotööstuse tõttu. Kuigi General Motors eksisteerib endiselt, on selle tegevus järk-järgult kahanemas ning uueks suunaks on haridus ning meditsiiniteadused. Mind huvitab kuidas endised tööstuspiirkonnad on võimelised (või mitte) tuleviku vajadustele ümber kohanduma.

 

Minu töödes kerkib tihti esile motiive postindustriaalsest masinavärgist kombineerides neid iidsete eluvormide ja inimjärgse maailma korratusega. Põimides omavahel kollaaži, joonistuse ja maali tekib kombinatsioon kujutistest kui artefaktidest, mis on aluseks uue tunnetusliku ruumi loomisel. See (tulevikule suunatud) ruum kujutab endast alateadvuses laiuvat maastikku, kus navigeerides jõuad maa-aluste tunnelite ja süvamere reservuaarideni.”