29.09 - 11.11.2018

kõik näitused

Paul Kuimet | Five Volumes

Paul Kuimet | Five Volumes

Paul Kuimet

FIVE VOLUMES

 

Kuraator: Nico Anklam

29.september – 11. november, 2018

 

NART – Narva Kunstiresidentuur

Galerii ruumid, 1. korrus

Joala 18, 20103 Narva

Avatud: K-R 12.00-20.00; L-P 12.00-18.00

 

Üritus Facebookis

#paulkuimet #nicoanklam #fivevolumes #narvaartresidency #NART

 

29. septembril avatakse Paul Kuimeti isikunäitus Five Volumes koostöös kuraator Nico Anklamiga Narva kunstiresidentuuris (Joala 18, Narva).

 

Ajakava 29.09:
15:00 Preview ja kuraatorituur Nico Anklami ja Paul Kuimetiga
16:00 Filmiprogramm Öö – kas see on aeg või ruum? Kuraator: Ingel Vaikla
18:00 Näituse Five Volumes avamine
Muusikat mängivad DJ Endamisi Salamisi ja Siim Karro

 

Paul Kuimeti isikunäitus Five Volumes võtab enda alla kogu Narva kunstiresidentuuri peamaja esimese korruse 250 m2 suuruse pinna. Tegu on kunstniku seni kõige mahukama näitusega, mis hõlmab kolme 16 mm filmiprojektsiooni, üht slaidiesitlust, esemeid ja fotosid – nende seas kolme uut tööd.

 

Berliinis tegutseva kuraatori Nico Anklamiga koostöös valminud näitus Five Volumes rõhutab ja avardab Kuimeti pikaaegset suhet liikuva pildi ja arhitektuurilise modernismi diskursusega, mis on seotud Pärnu KEKi töötajate kooperatiivelamuga Kuldne Kodu.

 

Five Volumes ei käsitle ainult fotograafilise ja kinematograafilise kujutise muutumist, vaid pakub ka ruumilist kogemust: Kuimeti kaamerasilm on õrnalt tabanud modernistlikke arhitektuurivorme ning paigutanud need Eesti ja Venemaa piiril asuva hääbuva tööstuslinna konteksti.Five Volumes on oma aineseks võtnud utoopilised lubadused ja nende esteetilised väljundid.

 

Paul Kuimet (sünd. 1984) on Tallinnas tegutsev kunstnik. Tema töid on viimasel ajal eksponeeritud sellistes institutsioonides nagu Schirn Kunsthalle, Frankfurt; Euroopa Keskpank, Frankfurt; KUMU Kunstimuuseum, Tallinn; WNTRP, Berliin ja BOZAR Center for Fine Arts, Brüssel. 2018. aastal osales ta residentuuriprogrammis WIELS Contemporary Art Centre, Brüssel ja võtab osa residentuurist International Studio & Curatorial Program (ISCP), New York.

 

Filmiprogramm

Öö – on see aeg või ruum? on Ingel Vaikla poolt kureeritud filmiprogramm, mis on sisuliseks laienduseks Paul Kuimeti isikunäitusele Five Volumes. Filmiprogramm toimub kahel korral, millest esimene osa tuleb näitamisele 29. septembril kell 16:00 Narva kunstiresidentuuri kinosaalis. Filmiprogrammi keskseteks märksõnadeks on modernism, utoopia, arhitektuur ning skulpturaalsus kunstnike filmides. Valitud filmitegijate loomingu fookus on eelkõige vormi, ruumi ja kaamera vahelisel pingestatud dialoogil. Näitamisele tulevad viis rahvusvaheliselt tunnustatud audiovisuaalteost kunstnikelt Kanadast, Mehhikost, Eestist, Itaaliast ning Suurbritanniast.

 

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, EV100 kunstiprogramm, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus (EKKAK), Eesti Kunstiakadeemia fotoosakond, Goethe Instituut Eestis, High Voltage, Go Bus, Moe Õllevabrik

 

Installatsioon: Villem Säre (Valge Kuup), Nikita Ivanov

Filmide projektsioonitehnika: Studio 2M, Amsterdam

Slaidiprojektsioon ja ekraanid: Eidotech Polska, Varssav

Filmilabor: DeJonghe Film Postproduction, Kortrijk

Tänud: Marge Reinolt, Alvar Kõue (High Voltage), Kadri Laas, Priit Lepasepp, Indrek Sirkel, Elis Kitt, Ljudmila Sinitsõna