Mattias Malk

07.06 – 28.06.2020

Mattias Malk on Eestist pärit urbanist, koolitaja ja fotograaf. Ta on platvormi Urbiquity kaaslooja, mis tegeleb loomingulise ja visuaalse urbanistikaga. Oma interdistsiplinaarses praktikas, kus ta kasutab uuenduslikke dokumenteerimise metoodikaid traditsiooniliste uurimismeetodite kõrval, huvitub ta urbanistika erinevatest tahkudest (sotsiaalne, ajalooline, arhitektuurne, kunstiline) uute teadmiste ammutamisel ehituslikust ja elukeskkonnast ning kaasaegse maailma mitmekihilisusest.

 

/ /

Mattiase esmane eesmärk Narvas on veidi kohaneda, vändata läbi linnaäärsed rajad, pista pea eri kasutuses ja mahajäetud hoonetesse ning leida üles kohalike lemmikud paigad. Teda huvitab Narva nö B külg, ehk elu väljaspool turismikaartide turvalisi lemmikuid. Paistab, et datšades sirguvad sibulad, noortebändid kirjutavad koroonast hittlugusid ja jõeäär on elu täis ka väljaspool putitatud promenaadi. Narva on enam, kui Kreenholm, linnus ja luhtunud Kultuuripealinn. 

 

Oma projekti raames lähtub Mattias oma Slavutõtši urbanistikaresidentuuri kogemusest ja proovib oma Narvas veedetud aja jooksul panustada kohalikku keskkonda millegi enam-vähem praktilisega. Protsessi vältel üritab ta kaardistada erinevaid paralleelnarratiive, lugusid ja kogemusi, mis avavad tänapäeva Narva reaalsust. Info kogumiseks kasutab ta klassikalisi sotsiaalteaduslikke metodoloogiaid ja erinevaid loovmeetodeid — näiteks “strateegilist šaslõkki”.

Mattias Malk

Mattias Malk

/ EE

lingid:

mattiasmalk.com