Maria Kapajeva

01.07 – 31.08.2016

Juulis-augustis 2016 töötas Narva kunstiresidentuuris kunstnik Maria Kapajeva, kes on sündinud Narvas, kuid elab juba pikemat aega Londonis. Kapajeva kunstiprojekti keskmes oli Kreenholmi manufaktuuri sotsiaalne pärand.

 

2014. aastal algatas Kapajeva koostöös Narva Kolledžiga projekti “Sinu Kreenholmi lood”, mille raames tegi endiste Kreenholmi töötajatega 30 intervjuud ja digitaliseeris üle 600 foto nende perekonnaalbumitest. 2016 aasta suvel jätkas Kapajeva tööd kogutud materjaliga, et uurida suhet kollektiivse mälu ja pankrotti läinud Kreenholmi manufaktuuri endiste töötajate isiklike (elu)lugude vahel. Tegeldes Narva ja Kreenholmi ajalooga, tegeleb kunstnik ka iseenda isikliku ajalooga.

 

Kapajeva kahekuuline sotsiaalne kunstiprojekt kaasas aktiivselt kohalikku kogukonda: kunstniku käsutuses oli terve residentuurimaja, kus narvakad said tema juhendamisel talletada oma Kreenholmi loo. Neist lugudest kujunes kaleidoskoopiline installatsioon-näitus, mis avati laiemale publikule koos Kapajeva kunstiprojektide esitlusega 2016 augustikuu lõpus.

Maria Kapajeva

Maria Kapajeva

/ EE

lingid:

mariakapajeva.com