Lydia Hannah | Tunnete portree

03.07 – 09.07.2021

Lydia Hannah (1992) on belgia kujutav kunstnik ja muusik. Tema kunstnikupraktika keskendub heli ja kujutise vahel asuvale ruumile. Ta loob tunnetuslikke maastikke kasutades videot, kohapeal või eelnevalt salvestatud helisid ja muusikat.

Lydia Hannah’i looming harutab tundlikult lahti reaalsuse erinevaid kihistusi paljastades seega aegamööda tsüklilisi seoseid puuduva ja kohaloleva vahel. Kutsudes esile ajatu tühjuse paljastab ta maastike, kujutiste ja helide õrna olemuse. Tema teosed peegeldavad rabedat inimeksistentsi duaalsust, mis paikneb kuskil kujutatava vahemaa ja ruumitu läheduse keskel niinimetatud reaalselt tunnetatavas maailmas. See tundmus jääb püsima pealtvaataja sisemaailmas kutsudes järgnema sellele kummastavale nägemusele.

Lydia Hannah lõpetas vabade kunstide teaduskonna 2014. aastal ning seejärel HISKi 2016. aastal. Ta valiti kahele rahvusvahelisele näitusele: Young Talent, Marres Currents #2 and New Now 2015 – Europes Emerging Arstists, ning pälvis Art’ Contest 2016 laureaadi. Ta on töötanud kunstiresidentuurides Hangar Barcelonas ja Gasworks Londonis. 2020. avaldas Lydia Hannah oma esimese albumi How to Scale a Mountain Londonis asuva plaadifirma alt Bloxham Tapes. Kunstnikku esindab Fred & Ferry galerii Antwerpenis.

Lydia Hannah valmistub oma residentuuriperioodi jooksul septembris 2021 NARTis avatavaks näituseks “Tunnete portree”, mida kureerib Laura Toots. Kunstnik astub üles uue kohaspetsiifilise teosega kunstnike Diana Tamane ja Jevgeni Zolotko loomingu kõrval. Näitus annab võimaluse uute teoste sünniks ning individuaalsete töömeetodite rakendamiseks suhtes üksteise ja asukohaga Narvas ja NARTis. Näitust võib iseloomustada kui püüdlust kaemuslikkuse ja aegluse järele, kui ka teatava vangistuse või kitsendusena, kas vabatahtlikult loodud olukorra või ümbritsevate tingimuste (näitusepaik ja residentuur) tõttu.

Lydia Hannah | Tunnete portree

Lydia Hannah | Tunnete portree

kajastused:

lydiahannah.be

/ BE