28.02 - 01.03.2018

kõik sündmused

Töötuba Nr 1 | Natüürmort

Töötuba Nr 1 | Natüürmort

Ben Crawshaw (UK) ja Szymon Kula (pl)

TÖÖTUBA Nr 1 | Natüürmort

 

Toimumisaeg:
28.02.2018 – 18.00 – 20.00
01.03.2018 – 18.00 – 20.00

 

Üritus Facebookis

 

Esimene töötuba keskendub “natüürmordi” temaatikale ja selle kaasaegsele funktsioonile ja tähendusele. Nimetatud teemaga tegeldakse kahe kohtumise jooksul 27. ja 28. veebruaril. Esimesele kohtumisele palume osalejatel kaasa võtta ese, mis on mingil kombel seotud identiteedi küsimusega (ükskõik mis, osutades sellele, kuidas inimene iseennast näeb). Teisel päeval töötame visuaalse pildimaterjaliga ning palume osalejatel tuua kaasa pildi/foto mõnest mustrist, mis neid igapäevasel ümbritseb (pilt võib olla tehtud nutitelefoniga, kaameraga, ajakirja väljalõige vm).

 

Töötuba viivad läbi endised Narva kunstiresidentuuri residendid – Ben Crawshaw ja Szymon Kula. Töötoa lõplikuks tulemuseks on suuremõõtmeline maal, mis valmib koostöös kõikide osalejate vahel.

 

Osalemine on tasuta ja grupiga saab liituda kuni 15 inimest. Töötuba on suunatud noortele vanuses 16.-20. aastat, kes on huvitatud kaasaegsest kunstist.

 

Mida kaasa võtta:
– üks ese kodust, mis on seotud sellega, kuidas sa ennast IDENTIFITSEERID (rahvus, kultuur, keel, töö, hobid, sugu jne).
– üks foto/pilt kodus leiduvast MUSTRIST (tekstiil, tapeet, struktuur, pinnad, ornamendid, dekoratsioon jne).
– maalimiseks sobilikud riided (võivad määrduda)

 

Ümbersõit – Narva noorte hariduslik kunstiprogramm on seotud regiooni kultuuripärandiga kombineerides tegevusi, mis kaasavad kujutavat kunsti, kuraatoripraktikat ja kogukonnaga koos loomise põhiseid ülesandeid. Programmi eesmärgiks on selles osalejate julgustamine neid ümbritsevat keskkonda analüüsida ning mõelda loominguliselt. Programmi keskmeks on professionaalsete ehk resideeruvate kunstnike ning noorte vaheline kohtumine ning koostöö. Töötoad leiavad enamuses aset Narva kunstiresidentuuri hoones, mis annab võimaluse suhestuda lähedal asuva ajaloolise Kreenholmi tehasega ning mõelda kriitiliselt selle kaasaegsete kasutusvõimaluste peale. Kirjeldatud kontekst seab eesmärgiks avada erinevaid külgi kunsti tegemisest ja eksponeerimisest selle tavapärasest keskkonnast väljaspool ning katsetada sellega nii avalikus kui kogukonna poolt kasutatavas või postindustriaalses ruumis.

 

Töötuba toetab Briti Nõukogu Eestis ja EV100 kunstiprogramm.