18.04 - 25.04.2022

kõik sündmused

Territooriumide Ümbermõtestamise Kevadkool . AVALIK KUTSE OSALEJATELE

Territooriumide Ümbermõtestamise Kevadkool . AVALIK KUTSE OSALEJATELE

Territooriumide (Ümber)mõtestanise Kevadkool 2022

“Lähituleviku spekulatiivsed haridusasutused ja linnad”

Koos Linda Boļšakova, METASITU (Liva Dudareva ja Eduardo Cassina) ja Ingrid Svanfeldtiga

*

13.–19.06.2022 Narva kunstiresidentuuris. Kevadkooli avalduste esitamise tähtaeg on 25. aprill, 23:59 (EEST), 2022.

*

Kuidas saavad ajakirjanikud üle ajakirjandusvabaduse piirangutest? Kuidas töötavad arhitektid piirkondades, kus elanike arv väheneb? Kuidas teha koostööd taimedega? Muuhulgas käsitletakse neid küsimusi Eesti-Vene piiril toimuval kevadkoolil. Kevadkool on osa uurimisprogrammist (Re)configuring Territories, kus noored arhitektid, disainerid, kunstnikud ja ajakirjanikud arendavad poliitilist kujutlusvõimet keset sotsiaalseid, ökoloogilisi ja tehnoloogilisi muutusi. Kevadkool toimub Eesti ja Venemaa piiril asuvas Narva linnas Narva kunstiresidentuuris.

Selle aasta kevadkool koosneb kolmest kattuvast töötoast, mis moodustavad koos Spekulatiivse keskkonnahariduse kooli.

1

Seemned, õietolm, tulevik on Linda Boļšakova töötuba, mis uurib termodünaamilist reinkarnatsiooni, milles oleme konfigureeritud seda, mis on tulnud “enne” ning ümber kujundatud selle tulevasteks olenditeks. Osalejad koguvad õietolmu ja jagavad seemneid, jagavad spekulatiivseid lugusid, ennustavad tulevikku ning osalevad kontaktimprovisatsiooni ja ökoseksuaalsete õhutuste intiimsete sidemete loomise praktikates.

2

Ajakirjanik Ingrid Svanfeldti juhitavas Sõnavabaduse taktika töötoas vaatleme sõnavabadust ja meedia rolli ühiskondi kujundava ja territoriaalseid rolle ning positsioone konstrueeriva infrastruktuurina. Töötoas õpime ja koostame praktikaid, mida saab kasutada tingimustes, kus sõnavabadus on piiratud. Töötuba keskendub näidetele Valgevenest, vaadeldes ka väljakutseid, millega ajakirjanikud ja meedia silmitsi seisavad mujal, näiteks Narvas.

3

METASITU juhitavas Linnade Mahakasvu Modelleerimise töötoas töötame kollektiivse mudeli kallal, et väljendada linnade mahakasvu mõisteid, mille jaoks meil praegu veel sõnu pole. Lähtudes Degrowth Manuali kolmest peatükist – Kartograafia, Mälu, Tulevik – uurime iga kihi materiaalseid aspekte, võttes arutelu keskmeks Narva linna.

Kevadkool avatakse laiemalt üritusena laupäeval, 18. juunil. Kevadkooli töötubades jagatakse pilguheite protsessidele ja tulemustele, mida nad on nädala jooksul Narvas kogunud. Varasematel aastatel on üritusteks olnud nädala jooksul valminud lühidokumentaalfilm, rattamatk mööda tulevikku Narva ning õhtusöök kohalikust toiduajaloost ja osalejate kodulugudest.

*


Kevadkooli registreerimistasu, 50 €, katab töötoa, vegantoidu ja ühiselamu stiilis majutuse residentuuris. Kevadkooli valitakse avatud kandideerimise teel viisteist osalejat. Kevadkooli kandideerimise tähtaeg on 25. aprill, 23:59 (EEST), 2022. Lõplik valik avalikustakse 1. maiks.

*

Apply to the spring school by providing short answers to the questions below. Send your answers to:
applications@reconfiguringterritories.net

1. PERSONAL INFO (3 questions)

What is your Name?
What is your email address? 
Where do you live at the moment? 

2. WORKSHOP INFO (2 questions)

Are you interested in a specific workshop?

  1. Seeds, Pollen, Future workshop with Linda Boļšakova 
  2. Tactics for Freedom of Speech workshop with Ingrid Svanfeldt
  3. Modelling Urban Degrowth workshop with METASITU

How do you relate to the topic of the spring school and/or the workshop that interests you?

3. RELATIONSHIP WITH NARVA (2 questions)

How would you describe your relationship with Narva?
How would you travel to Narva? 

4. OTHER INFORMATION (2 questions) 

How did you hear about the Spring School?
Anything you would like to ask us?

GDPR Agreement (By sending the answers to us, I consent to having this website and the organizers of (Re)configuring Territories to store my information for application evaluation purposes.)

*


Lisainfo

(Re)configuring Territories on kolmeaastane programm (2019, 2021–2022), mida korraldavad ühiselt Soome Instituut Eestis, Narva Kunstiresidents ja Trojan Horse. Programmi toetab lahkelt Sihtasutus Kone. Kolmeaastane projekt koosneb iga-aastasest kevadkoolist, elavast rollimängust ja uurimisresidentuuridest, mis asuvad Ida-Eestis Narva linnas.

info@reconfiguringterritories.net

https://reconfiguringterritories.net

https://www.instagram.com/reconfiguringterritories/

https://www.facebook.com/ReconfiguringTerritories