04.09.2022 16:30

kõik sündmused

MultiWeave õpituba

MultiWeave õpituba

4.09 kl 16.30–19.30
Osalustasu: 5€ (kohapeal sularahas või pangaülekandega)
Registreerimine: https://forms.gle/ismPbymuNBExqBPU9

Narva inimestel on unikaalne võimalus 4. septembril teha tutvust MultiWeave tehnikaga, juhendajateks on tehnika leiutaja ja professor Kadi Pajupuu ning kunstnik Marilyn Piirsalu. NARTi ruumides praegu avatud näitusel “Muutujad” on eksponeeritud ka Marilyn Piirsalu suuremõõtmelised tööd MultiWeave tehnikas.

MultiWeave on tekstiilitehnika, mis põhineb koelõnga vedamisel ümber toetatud lõimelõngade. Tehnika on saanud inspiratsiooni erinevatest tradistsioonilistest käsitöötehnikatest (kudumine, heegeldamine) ja 3D-printerite loogikast ehitada struktuure kiht kihi haaval.

Tehnika sai alguse 2021. aasta sügisel, kui Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiiliosakond algatas rahvusvahelise näituseprojekti “Kasvatatud”. Osalejatele Eestis, Lätis, Soomes ja Rootsis saadeti töövahendid ja videojuhised, kuidas kududa omapärasel viisil ruumilisi MultiWeave tekstiile. Projekti tulemusel sündinud teosed olid eksponeeritud 2022. aasta kevadel Pallase galeriis. Näitusepilte näeb siit https://kadipuu.ee/inventions/multiweave

Töötoa toimumist toetavad: NART, Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiiliosakond, Kadipuu oü